Časté otázky

Časté otázky

Ak tu nenájdeš odpoveď na svoju odpoveď, vždy nás môžeš kontaktovať tu a my sa budeme snažiť o čo najrýchlejšiu odpoveď.

Predtým ako sa stanem členom CrossFit Proton, rád by som ho vyskúšal. Dá sa to?

Poskytujeme skúšobné tréningy zadarmo vždy podľa aktuálneho rozvrhu. Môžeš sa na ne prihlásiť TU.

Ako sa môžem pripojiť ku CrossFit Proton a začať s CrossFitom?

Všetky informácie nájdeš v sekcii Začni s CrossFitom.

Čo sa stane s mojim zaplateným členstvom v prípade, že ochoriem alebo odcestujem?

Vôbec sa nemusíš obávať, riešime to individuálne k tvojej maximálnej spokojnosti. V systéme máme presne zaznamenané kedy si počas týždňa trénoval a kedy si naopak dlhšie chýbal. Stačí nám povedať o tvojej situácii, ktorá vznikla a vyriešime to.

Mám zranenie. Môžem napriek tomu robiť CrossFit?

CrossFit nie je len program všeobecnej fyzickej prípravy. Má tiež rehabilitačný účinok, keďže sa zameriava na plný rozsah pohybu a tým poskytuje pohyb a posilnenie menších svalov a úponov okolo všetkých kĺbov.
Ako postupujeme pri tréningu zranených klientov? Je to proces učenia sa medzi trénerom a cvičencom. Chceme presne vedieť o aké zranenie ide, kedy sa stalo a ako Ťa obmedzuje. Tak môžeme začať pracovať a postupne problém odstraňovať. Máme na to dve možnosti. Vysvetlíme Vám naše tréningové metódy a budeme spoločne WOD upravovať a prispôsobovať možnostiam a schopnostiam. Ďalšou možnosťou je dohodnúť si súkromný „one on one“ tréning aby sme tak naštartovali proces Tvojho uzdravovania.

Musím byť športovec, alebo mať kondičku už predtým ako začnem s CrossFitom?

Nie. Náš program je prispôsobiteľný pre akýkoľvek level fyzickej zdatnosti. Nezáleží na tom, či ide o ľudí s nadváhou, športovcov, či našich starých rodičov, všetci to zvládli. Ty určite tiež.

Čo je to WOD?

WOD je skratka pre workout of the day, tréning dňa.

Čo obsahuje CF Basics program?

Na tréningoch sa budeme venovať viacerým oblastiam CrossFitu. Tento program zahrnie základnú CrossFit filozofiu, techniku gymnastických cvičení a práce s vlastným telom, techniku drepu, mŕtveho ťahu, pressu, základy vzpierania, naučíme Ťa niečo viac o MetCone (metabolic conditioning) a samozrejme nahliadneme aj do správnej výživy. Postupne tiež budeme stupňovať úroveň intenzity cvičenia až k podobe nášho klasického tréningu.

Ako vyzerá typická CrossFit hodina?

Hodina trvá plus mínus presne hodinu :) Prvých 15-20 minút je venovaných rozcvičke, najskôr všeobecnej, potom špecifickej, ktorá zahŕňa aj mobilitu. Následne pracujeme na technike pohybov, ktoré sú zahrnuté vo WODe. WOD trvá zvyčajne 5-25minút. Zvyšok času je venovaný uvolneniu, postupnému cool-downu prípadne nejakej práci na zručnostiach.

Ako často mám chodiť na tréningy CrossFitu.

Tréningy prebiehajú 7 dní v týždni od pondelka do nedele. To ale neznamená, že potrebujete cviciť každý deň. Pre začínajúcich ľudí máme vždy odporúčanie dodržať tri tréningy týždenne. Hneď ako si zvykne človek na intenzitu a jeho telo mu dovolí viac odporúčame trénovať tri dni a následne mať deň pauzu a tak dookola.

Musím byť "fit" aby som mohol začať s CrossFitom?

Určite nie. Keďže pristupujeme ku každému individuálne, vieme pripraviť správnu skladbu tréningu aj pre úplného začiatočníka, ktorý napríklad nikdy necvičil. Často krát je to priam výhoda, lebo sa naučí správne techniky hneď od začiatku a nemusí prerábať zlozvyky. Cvičenie bez dohľadu trénera častokrát vedie k zlej technike, svalovým disbalanciám a zvýšenému riziku zranenia. Preto je každý tréning vedený skúseným trénerom.

Nemyslím si, že potrebujem Basics program, môžem prísť rovno na skupinovú hodinu?

Nie. Nie je možné len tak prísť na skupinovú hodinu pokiaľ nie ste skúsený CrossFiter a dopredu sme vás neotestovali. Ak si myslíte, že nepotrebujete Basics, treba prísť na skušobný tréning a tam si všetko overíme.

Nevyhovuje mi čas kedy sa koná CF Basics, mám inú možnosť?

Nič sa nedeje, všetko vyriešime. Ponúkame možnosť absolvovať celý CF Basics kurz súkromne. Dohodneme čas, ktorý Ti určite bude vyhovovať. Napíš nám a dohodneme sa.

Dá sa v CrossFit Proton platiť kreditnou kartou?

Momentálne táto možnosť nie je.