Malé pravidlá gymu

V prvom rade sa nimi riadime my, ale budeme radi, keď ich dodržia aj ostatní

Malé pravidlá gymu

  • Príď na tréning načas. To neznamená len prísť sekundu pred začiatkom tréningu, ale nechať si dostatok času na prezlečenie, odloženie vecí, prípadne sa samostatne rozcvičiť.
  • Nehanbi sa upratať po sebe. Odlož na miesto použité náradie. Ak po tebe zostal pot prípadne krv, neboj sa vypýtať si hygienicke útierky na bare a utrieť po sebe.
  • Rešpektuj naše náradie. Nehádž na zem poloprázndu činku len preto, že je to „cool“. Sú tréningy, kedy to bez toho nejde, ale vždy s rozumom a s ohľadom na bezpečnosť ľudí okolo. Naše vybavenie je ako stvorené na hádzanie na zem, ale nechaj si to na skúšanie PR. Nikdy nepúšťaj na zem prázdnu činku bez kotúčov. Vždy ju polož.
  • Ak si všimneš pokazené náradie alebo uvoľnenú konštrukciu alebo jednoducho niečo nefunguje, daj nám hned vedieť. Je pre nás prioritou aby bolo všetko v 100% poriadku pripravené na plnohodnotný tréning.
  • Pridaj si na činku keď máš možnosť. Jediný spôsob ako zlepšiť svoju silu je nebáť sa ťažkých váh. Vždy sme poruke aby sme skontrolovali techniku a istili keď ide do tuhého ale nie náhodou je CrossFit SILOVO kondičný program. Posúvaj svoje limity a tvoj tréning bude napredovať.
  • Nepodvádzaj. Sám by si sa naštval, keby vedla teba niekto skončil prvý a podvádzal. Nerob to tiež. O nič nejde. Maximálne v daný deň „nevyhráš“.
  • Nauč sa počítať. Ak sa stratíš v počtoch, je to blbé, ale tvoje ďalšie opakovanie je číslo 1. Ak sa často mýliš, kľudne si zaznač počty na tabuľu alebo naše super počítadlo :)
  • Trénuj so skupinou. Pre začiatočníkov je to najlepšia cesta ako sa zlepšiť míľovými krokmi. Ak si už pokročilý a chceš sa v niečom konkrétnom zlepšovať, nech sa páči. Ale nezabúdaj, že CrossFit je práve o neustálom menení tréningu. Stále pracujeme na dlhodobom tréningovom pláne na niekoľko týždňov dopredu, takže má hlavu a pätu a pri poctivom trénovaní určite prídu aj výsledky. Ak sa chceš zlepšiť v konkrétnej veci, venuj tomu čas pár minút pred alebo po tréningu, vždy sa nájde priestor.
  • Ak treba pomôž novému členovi. Každý z nás bol kedysi začiatočník a vieme aké môžu byť zo začiatku mätúce všetky tie cudzie názvy a špeciálne vybavenia.