Tento mesiac by sme Vám radi predstavili jedného z našich členov, ktorý je s nami od samého počiatku CrossFit Proton. Napriek tomu, že má prácu, rodinu, mnoho iných aktivít, stretnete ho na tréningoch minimálne 3-4 krát do týždňa, čo je naozaj obdivuhodné. Za tie roky rástli jeho výkony spolu s naším gymom a my sa z toho tešíme s Majom – členom mesiaca September. Čítajte ďalej a dozviete sa o ňom viac.

Povedz nám niečo o sebe.

Mám 37 rokov a 6 rokov som ženatý (šťastne) za Natáliu, ktorá tiež chodí do Protonu. Máme spolu úžasnú 3 ročnú dcérku Emu, ktorá zatiaľ do Protonu nechodí ? Som manažér v spoločnosti, ktorá zabezpečuje služby spojené so správou budov a bytových domov na Slovensku a v Čechách. Našim klientom pomáhame s prevádzkou ich objektov a technických zariadení. Keď nie som s rodinou, v práci alebo v Protone, svoj voľný čas venujem koníčkom a jedným z nich je práve káva a všetko s tým spojené. Kávu mám rád v akejkoľvek podobe či už filtrovanú alebo cappuccino. Najradšej však mám dvojité espresso. Ďalším mojím koníčkom je víno. Mám rád všetky farby ?. Od bieleho, cez ružové až po červené a samozrejme šumivé. S mojím najlepším kamarátom sme pred vyše 10 rokmi založili Spolok priateľov vína, kde máme jedenkrát do mesiaca tematické degustácie. Okrem degustácie či už kávy alebo vína sa zaujímam taktiež o všetko čo súvisí všeobecne s technikou.

Venoval si sa nejakej aktivite pred tým ako si začal cvičiť u nás?

Od malička som neustále niečo robil, prešiel som si športmi od karate cez skateboarding, basketbal, squash a jogu. Vždy to však bolo skôr rekreačne a CrossFit má drží zatiaľ najdlhšie. V CrossFite som našiel to, čo mi pomáha rozvíjať sa aj po fyzickej a duševnej stránke, keďže jedno s druhým súvisí.

Prečo si začal s CrossFitom?

Stal som sa síce úspešným absolventom STU, ale za to slabučkým ako krémeš. Rozhodol som sa, že s tým musím niečo spraviť, a k tomu prišlo až pri štúdiu na druhej škole. Tu som objavil „Freeletics“, čo je high intensity training s vlastnou váhou. Po pol roku som však zistil, že mi to nestačí a chcel by som niečo kde sa nepoužíva len vlastná váha tela. A tak som v januári 2014 objavil CrossFit. V tom čase boli v Bratislave dva licencované gymy. Vyskúšal som oba a zostal som cvičiť v jednom z nich v Petržalke.
V tom čase ešte neboli Basics kurzy, tak som sa vždy musel pýtať na každý pohyb trénera, alebo niekoho kto stál najbližšie ?

Prečo práve CrossFit Proton?

Keď som cvičil v predošlom gyme, tak tam boli dvaja tréneri, ktorí mi boli veľmi sympatickí. Áno, boli nimi práve Tina a Palo. A keď som počul, že si na jeseň otvárajú vlastný CrossFit gym, tak som išiel s nimi a od jesene 2014 chodím do CrossFit Proton, kde som sa pod ich vedením naučil všetky tie double unders a muscle ups.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Tak tých mám niekoľko. Prvým bolo keď som naskákal viac ako 10 double unders. Ďalším, tak ako pre mnohých v gyme bol môj prvý muscle up na kruhoch. Ďalším významným momentom bol pre mňa OPEN 15.5. Palo do mňa vtedy tak strašne hučal… ? Napriek tomu že mi bolo skoro do plaču a chcel som počas wodu odísť domov a nechať všetko tak, práve tento moment mi pomohol dostať sa ďaleko za hranice mojej komfortnej zóny. A práve v tomto bode som objavil skutočné čaro CrossFitu.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Najobľúbenejšie sú drepy. Asi pre to, že mám silné nohy aj keď to tak nevyzerá ? Najmenej obľúbenú sú všetky over head pozície vrátane handstand, čo je kvôli mobilite ramien, mojej najväčšej CrossFitovej slabine. Môj menej obľúbený je aj AirBike, pri ktorom ma vždy úplne vypne.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit, Tvoj bežný život?

Po fyzickej stránke ma už nebolí chrbát, keďže ako manažér presedím minimálne pol pracovného dňa na zadku. Po psychickej stránke to boli všetky tie OPEN workouts, Proton Christmas Cupy a mentálne tréningy s tým spojené, kedy som sa dostal mimo svojej komfortnej zóny.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

V rámci gymu by som chcel dosiahnuť handstand push up. Od tohto cieľa som však trošku ďaleko, vzhľadom na svoju mobilitu. Mimo gymu to sú moje dievčatá Natália a Ema, ktorým sa chcem naďalej venovať naplno. A keď zostane nejaký čas, rád by som si zdokonalil jazdu na motorke ?

Prezraď nám niečo, čo o Tebe ešte nevieme :)

Myslím, že som už vyčerpal všetko, čo som chcel.

Čokoľvek, čo by si chcel dodať.

Želám si svetový mier ?

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?