Určite si už videl nejaké CrossFitové video alebo ti kolega/kamarát/sused… povedal aké je to náročné a že na to potrebuješ ešte pol roka trénovať v posilke. A to je práve tá hlúposť. Nepotrebuješ nič iné ako chuť spraviť niečo so svojim zdravím a kondíciou ale hlavne nesmieš čakať žiadnu zázračnú pilulku. Toto video hovorí samo za seba:

Čo sa dozvieš vo videu?

CrossFit je životný štýl, pri ktorom je najvyššou prioritou zdravie. Schopnosť robiť veľa rôznych vecí/ činností a schopnosť robiť tie činnosti vo vysokej intenzite.

Myslím, že je to absolútne najlepšia cesta, ako sa dajú dosiahnuť fitness ciele.

Mňa to robí šťastnou. Super cesta ako byť fit a byť s ľudmi.

Ten čo dokončí workout ako posledný, je rovnako dôležitý ako ten, čo skončil prvý.

Je to práve tímova atmosfera, ktorá ťa robí lepším jednotlivcom. Je to spoločenstvo, komunita, kamarátstva, ktoré budujú energiu. Tú energiu, ktorú vies potom dostať sám zo seba.

To je CrossFit pre mňa.

Prídeš do CrossFit boxu, každý pozná tvoje meno, všetci ťa majú radi. Staneš sa súčasťou niečoho väčšieho.

CrossFit mi dal to niečo extra, čo som v živote potreboval.

Je to môj ventil, zbožňujem to. Je to moja vášen, záväzok.

Mám rada tú výzvu. Súťažím so sebou. Som zdravšia, silnejšia. Aj keď som mal svalovicu a bol som trochu demotivovaný, cítil som zodpovednosť voči komunite, voči ľudom na tréningu, ktorí tam na mňa čakajú.

Nájdeš CrossFit a musíš naozaj makať aby si dosiahol svoj cieľ. Akýkoľvek je, či už je to súťažiť alebo spraviť svoj prvý zhyb.

Milujem to pretože workout je iný každý deň, prídem a nemusím vedieť čo ma čaká.

Všetci sú veľmi milí, všetci ťa povzbudzujú. Nenechajú ťa to vzdať aj keby si chcel.

Možno to tak nevyzerá, proste cvičiaci ľudia. Ale ono to naozaj je dojímavé. Je to vzrušujúce, intenzívne, úžasné. Proste perfektné. Dúfam, že budem CrossFitovať ešte dlhý čas.

CrossFit pre mňa je program, kde odmenou za prácu na tréningoch je schopnosť vyjadriť svoje fitness v nespočetne vela situáciách v bežnom živote mimo gymu.

Ľudia prídu dnu a vravia, “hej, a kde sú stroje?”. My sme stroje!

Photo curtesy of CrossFit.com

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?