Určite si už videl nejaké CrossFitové video alebo si o CrossFite minimálne počul.  Či už od kolegu, suseda, kamaráta, jeden z nich Ti určite povedal aké je to náročné a že predtým ako sa odvážiš začať, potrebuješ stráviť ďalší polrok v posilke. Omyl, na to aby si začal s CrossFitom Ti stačí chuť spraviť niečo pre svoje zdravie a kondíciu. Hlavne nesmieš čakať žiadnu zázračnú pilulku. V nasledujúcom videu sa dozvieš viac:

Video stručne povedané, poukazuje na to, že CrossFit je životný štýl, ktorého najvyššou prioritou je zdravie. Schopnosť robiť veľa rôznych aktivít/činností a zvládnuť ich vo vysokej intenzite.

Myslím, že je to absolútne najlepšia cesta, ako dosiahnuť zlepšenie svojej úrovne fitness.

CrossFit robí ľudí šťastnejšími, zdravšími a udržuje ich v kontakte s inými ľuďmi. A je úplne jedno, či niekto dokončí workout ako posledný, pretože rovnako dôležitý ako ten, ktorý skončí ako prvý.

Je to práve tímova atmosfera, ktorá Ťa robí lepším jednotlivcom. CrossFit sú kamarátstva a komunita, ktorá produkuje silnú energiu. Energiu, ktorú vieš vydať sám zo seba.

Prídeš do gymu, každý pozná tvoje meno a okamžite sa stávaš súčasťou niečoho väčšieho.

Stane sa ventilom tvojich starostí, dá tvojmu životu niečo extra. Vášeň, nové výzvy, každodenné súťaženie, no hlavne budeš silnejší a zdravší. A hoci budeš mať svalovicu a niekedy sa budeš cítiť demotivovane, zodpovednosť voči sebe, komunite a ľuďom na tréningu ťa bude hnať vpred.

Keď objavíš čaro CrossFitu, spravíš naozaj všetko aby si dosiahol svoj cieľ. Či už to bude súťaženie alebo zvládnuť prvý zhyb.

Ľudia CrossFit milujú, pretože každý deň ich čaká nový workout/nová výzva. Všetci sa navzájom povzbudzujú a nedovolia ti vzdať sa. Na vlastnej koži pocítiš aké je to vzrušujúce, intenzívne, proste perfektné a CrossFitu sa nebudeš chcieť vzdať.

A najskvelejšie na tom je to, že tvrdú prácu v gyme a úroveň svojho fitness budeš vedieť využiť aj vo svojom bežnom živote, mimo gymu.

Nepotrebuješ na to žiadne stroje, pretože v CrossFitovom gyme sú strojmi ľudia.

Photo curtesy of CrossFit.com

Chceš začať s CrossFitom?