„Si ako z divých vajec!“ Vravievala mi občas mama keď si s mojim správaním nevedela dať rady. Ako dieťa som sa nad významom tohto vetného zvratu nikdy nezamýšľal, čo bolo z pohľadu zachovania môjho prirodzeného vývoja asi len dobre, pretože to mohlo moje detstvo zásadným spôsobom ovplyvniť.

Pretože keď sa nad tým zamyslím teraz, tak mi z toho vychádzajú len dve možnosti. Tá prvá, môj otec mal intímny problém, ktorý do veľkej miery poznačil jeho pohlavné orgány, tá druhá, moja mama je sliepka. Pochopiteľne sa prikláňam k tej prvej možnosti, mamu si totiž vážim najviac ako viem a nikdy som nevidel aby z nej vypadlo, čo i len pierko. Každopádne svojim deťom túto vetu radšej hovoriť nebudem, lebo by som vlastne išiel sám proti sebe.

Ako z divých vajec sa Vám možno bude javiť aj piatkový wod, pri ktorom sa veľmi ľahko môžete dostať do stavu, že si s ním jednoducho nebudete vedieť dať rady. Stať sa to môže najmä pri striktných a ešte k tomu aj deficitných klikoch v stojke, ale zaskočiť Vás môžu aj squat cleany, ktoré budú z kola na kolo ťažšie a ťažšie, ale verím, že pre každého zvládnuteľné.

[wod]4 Rounds For time:
10 Strict Deficit HSPU
5 Squat cleans (85/55)[/wod]

Striktné HSPU s deficitom patria k tým náročnejším cvikom a preto nie sú pre každého, no my nepoznáme cvik, ktorý by sa nedal naškálovať, takže smelo všetci na tréning.