Trpezlivosť ruže prináša, povedala si princezná Ruženka, pichla sa na kolovrátku a zaspala na sto rokov, len aby jej rýchlejšie ušiel čas do príchodu jej vyvoleného. Do umelého spánku samozrejme uviedla aj celé kráľovstvo, veď s kým by potom oslavovala príchod svojho drahého?! Keďže Ruženka bola vypočítavá ako niektoré ženy v 21. storočí, uvedomovala si, že mužské plemeno nedozreje na jej mentálnu úroveň najbližších 100 rokov, preto sa dohodla s jednou pani, že to zahrajú na kliatbu a kým ona uspí silným plynom celé kráľovstvo, pani zatiaľ vysadí ruže okolo celého zámku a bude ich pravidelne polievať a hnojiť. Všetko išlo podľa plánu, Ruženka sladko spinkala, ruže rástli do obrovských rozmerov a za desiatky rokov na nich stroskotalo množstvo odvážlivcov, ktorí boli ochotní sa nechať dopichať tŕňmi ruží, len aby si mohli (za)pichať. Teda vyslobodiť ženu, ktorú silno ľúbili aj napriek jej mŕtvolnému veku a napriek tomu, že ju nikdy nevideli. Žiadnemu z nich sa to však nepodarilo až kým sa jedného dňa Ruženka nezačala preberať v dôsledku nedostatku plynu a trpezlivosti a ľahko omámená dala pokyn pani záhradkárke aby vysekala v ružiach cestu do kráľovstva. A tak sa k nej mohol dostať jej nádejný manžel, ktorý s ňou žil až do smrti a ona s ním vlastne už po smrti.
Trpezlivosťou a odhodlaním sa budete musieť na nedeľu vyzbrojiť aj Vy, neprinesie Vám síce ruže a ani lásku na celý život, no garantujem Vám, že potréningový pocit Vám to všetko vynahradí. Máme pre Vás tridsaťminútový triplet ako z rozprávky. Namiesto presekávania sa cez ruže sa budete štverať na stenu, v každom kole päťkrát, čo rozhodne nebude ľahké, preto sa nikam neponáhľajte a radšej buďte trpezliví a dajte si záležať na technike. Po zdolaní nástrah našich stien ostanete pri zemi a budete robiť angičáky s výskokom na kotúč. Pri nich sa zrejme dlho nezdržíte, keďže ich je len 10 a preto sa veľmi rýchlo dostanete k tretiemu cviku, ktorým budú zadné drepy s prázdnou činkou. Tých je „len“ dvadsať, no „len“ sa môže veľmi rýchlo zmeniť na „až“, takže preto budete musieť byť naozaj odhodlaní, trpezliví a vytrvalí, aby ste to počas 30tich minút zvládli, tak ako zvládla Ruženka oblbnúť celé kráľovstvo a aj chudáka jej drahého.

[wod]AMRAP 30:
5 Wall Climb
10 Burpees with Jump on Plate
20 Back Squats (20/15)[/wod]

Wall walk, alebo wall climb, dva názvy, ale jeden a ten istý pohyb. Pokúste sa sústrediť na jeho technické prevedenie počas celých 30tich minút.