O tom, že Mozart bol virtuóz niet pochýb. Životný príbeh nadaného dieťaťa pozná minimálne sčasti každý. Niektorí tvrdia, že mal obrovský talent, niektorí, že mal dar od Boha, a niektorým je to úplne jedno, pretože na Mozartovi majú najradšej jeho gule.

Čo je to však talent?! A bol by Boh naozaj taký štedrý k zástupcovi ľudského pokolenia, ktoré pribilo jeho „el hijita“ Jesusa na kríž?! To ťažko! Malý Mozart by nedosiahol taký úspech, keby mu sám nešiel naproti.

Svoje prvé veľké dielo skomponoval po desiatich rokoch dennodenného niekoľkohodinového hrania na klavír. Samozrejme fakt, že pochádzal z hudobníckej rodiny zohral v jeho osude silnú úlohu, no keby sa spoliehal len na to, nikdy by sme o ňom nepočuli. Tisícky odohraných hodín sa však v konečnom dôsledku pretavili do jeho virtuozity, pretože bežné hranie na klavír sa u neho zmenilo priam na neobyčajné.

Ak hral počas desiatich rokov, čo i len tri hodiny denne, tak sa dostal na úroveň 10 000 odohraných hodín, samozrejme rátajúc len hodiny počas, ktorých hru na klavíri cvičil. A to je presne hranica, po ktorej prekonaní si môže človek povedať, že je naozaj v niečom dobrý. Nemusí ísť len o hru na klavír, platí to rozhodne aj o cvičení, Vašich pracovných ale aj súkromných povinnostiach. Jednoducho až po tomto čase sa človek naučí robiť obyčajné veci neobyčajným spôsobom. Mne už chýba „len“ približne 8500 hodín, aby som bol dobrý tréner.

Úplne obyčajný Vám zrejme bude pripadať aj medball clean, ktorý je súčasťou utorkového workoutu. Tento pohyb je však dokonalým cvikom, ktorý Vám určite pomôže zlepšiť sa v cleanoch s činkou, najmä keď ich za jeden tréning spravíte 150. Dopĺňať ho bude beh, ktorého nikdy nie je dosť a v tomto prípade obzvlášť…

[wod]3 Rounds for time of:
50 MB Cleans
800m Run[/wod]

Amadeus nebol jediný hudobný klenot, ktorého dali svetu naši západní susedia. Okrem neho si určite spomeniete minimálne na Johnyho Straussa, alebo Falca (nie, to nie je ten lietajúci pes z rozprávky)?!