Súbor jedincov jedného druhu všetkých vývinových stupňov, ktoré žijú v spoločnom ohraničenom priestore, jednotnom čase a ktoré sú vzájomne viazané predovšetkým reprodukčnými vzťahmi sa nazýva populácia. Slovo, ktoré nie je ťažké vysloviť za predpokladu, že netrpíš disleksiou, alebo za predpokladu, že nie si kapitán.

V spomínaných prípadoch si musíš dávať pozor na to, aby si slovo populácia neskrátil na slovo polúcia. Niežeby tieto dve slová spolu nijako nesúviseli, majú dokonca aj spoločné znaky ako hustota, rozptyl a habitus, no v kontexte sa to nemusí vždy stretnúť s pochopením.

Tak si napríklad predstav, že by sa pomýlil autor článku o migrácii, a nazval by ho „Polúcia v Únii mierne vzrástla, vďaka migrácii…“. Som presvedčený o tom, že názor na migrantov by sa radikálne zmenil a každá domácnosť by chcel mať doma aspoň jedného, muži preto aby mali častejšie a silnejšie mokré sny, a ženy preto aby im mal kto pomôcť s menením posteľného prádla.

Alebo čo tak článok z ornitologického súdka, ktorý by autor „nechtiac“ nazval: „Európska polúcia vtákov dramaticky poklesla, ohrozené sú tie najznámejšie…“ Predstav si tie zúfalé ženy, ktoré by sa hromadne začali obávať o brata Pitta, Johnyho z depa, Vajdu menom Jožko, alebo Maroška z Kramárov, a po týždni o Teba, ale len z ľútosti, pretože by už dávno vedeli, že sa jednalo o okrídlených vtákov.

Teraz sa silno snažíš prísť na to ako toto súvisí so štvrtkovým tréningom, však?! Vlastne nijako, dnes si len pripomíname Svetový deň populácie a tak som Vám to chcel tiež trochu pripomenúť, keďže všetci sme súčasťou populácie. Rovnako ako si pripomenieme tréning z doby minulej prostredníctvom štvrtkového twhrowback tréningu.

Tentokrát sú na rade push jerky, a ak Vám budú hviezdy naklonené a chlapcov do rána priveľmi nevyčerpajú ich nočné populácie (#nieSomKapitan, #nieSomDislektik), tak sa Vám môže prihodiť aj nové 1RM, z ktorého budete mať určite nesmiernu radosť?!

[wod]TBT 12.8.2017
1) Climb into Heavy 1 rep Push Jerk
2) For Time:
50 Push Jerks with 50% from 1)[/wod]

Uznávam, že toto video Vám push jerk zrejme nepomôže zlepšiť, ale je streda a jednoducho sa mi sem viac ako hodilo.