Ubehlo už 58 rokov od vtedy čo ľudstvo vyslalo prvého človeka do vesmíru. Na celých 108 minút si mimo zemskú atmosféru ako prvý pozemšťan uletel súdruh Gagarin. Bola to obrovská celosvetová udalosť a z mladého muža z prostej ruskej rodiny sa razom stala svetovo známa osobnosť.

Škoda, že prvý slovenský kozmonaut toľko šťastia nemal a niektorí mu možno ani neviete prísť na meno, ale chovanie prepelíc v bezváhovom stave chce určite tiež odvahu, aj keď to znie naozaj skôr len ako poriadny úlet. Lety do vesmíru však už v dnešnej dobe nie sú ničím výnimočné a je dosť pravdepodobné, že čoskoro budeme mať aj my možnosť byť na chvíľu kozmonautmi, alebo minimálne vesmírnymi turistami.

Dovtedy si však musíme ulietavať iným spôsobom, zrejme každý tým svojim. Veď niekto si rád uletí na dobrom jedle, niekto na zážitkoch, iný zase na schôdzkach naslepo, alebo si môžme pokojne ulietávať aj na veciach materiálnych ako napr. na ponožkách, či spodnom prádle (upozorňujem, že nie na použitom, lebo to už je úlet z iného súdka).

Lietať dokáže dokonca aj činka obzvlášť keď ju musíte dostať nad hlavu a následne s ňou v takom držaní drepovať. A presne tento druh „úletu“ si precvičíte v sobotu v gyme, ostatné úlety si nechajte na doma.

[wod]Climb to heavy 5reps OHS[/wod]

Čím väčšie kotúče, tým viac serious?! Možno, ale bez serious techniky tých kotúčov veľa nebude!