„Live deep, love deep, squat deep!“

Neviem kto je autorom tohto citátu, ale viem, že sa s ním dokážem na 100% stotožniť, hoci sa do slovenčiny prekladá ťažko. Vo veľmi voľnom preklade by sa dal preložiť ako: „ži naplno, miluj naplno, drepuj naplno“.

Žiť naplno nie je jednouché a každý máme zrejme svoju predstavu o plnohodnotnom živote, ktorý by nás napĺňal. S milovaním je to podobné, a tak trochu zámerne som v spojení s týmto slovom vynechal slovo hlboko. Pretože najmä u žien by to mohlo skresliť pohľad na lásku a jej základným kritériom by bolo fyzično, a nie charakter a citlivé srdiečko.

S drepmi je to v tomto prípade najjednoduchšie, keďže tie sa dajú robiť naplno a musia robiť hlboko. Presvedčiť sa o tom na vlastnej koži budete môcť počas sobotného tréningu. Najmä v jeho prvej časti, ktorou bude 10 minútový EMOM, v ktorého každej minúte musíte spraviť 20 air squatov a do konca každej minúty naskákať čo najviac double undrov.

V praxi to znamená, že budete celých desať minút v pohybe. Žiadna pauzička, žiadna vodička, žiadny uteráčik, len drepy a švihadlo. Z tempa uberiete až v druhej časti tréningu, v ktorej bude musieť spraviť 50 klikov. Pri nich bude hĺbka tiež zohrávať dôležitú úlohu.

[wod]1) EMOM 10:
20 Air Squats
– AMRAP DU until next minute starts

2) Collect 50 Push Ups [/wod]

Možností ako vylepšiť air squat je mnoho, pár ich nájdeš vo videu. Ak Tvoj drep však vyzerá podobne ako u mladého muža z videa je potrebné na jeho zlepšení pracovať aj mimo tréningov. Stačí sa opýtať jedného z trénerov.