Žijeme príliš krátko na to, aby sme si život skracovali zbytočnými zážitkami, ľuďmi a tiež otázkami. Ono sa síce hovorí, že neexistujú hlúpe otázky len hlúpe odpovede, no nie celkom s tým dokážem súhlasiť.

Začnem takou úplne elementárnou otázkou, ktorú zrejme dostávate pomerne často: „Spíš?!“
Neviem ako Vy, ale na túto otázku som ešte nikdy neodpovedal kladne. Ak by som to urobil, tak by som klamal, pretože v spánku len ťažko vnímam či sa ma niekto niečo pýta. A keď nespím, tak mám pravdepodobne otvorené oči, a nie je potrebné sa ma pýtať, či spím.

Ešte väčšiu vlnu nevôle vo mne vzbudzovala otázka zo školských čias, ktorú sme dostávali pomerne často na hodinách literatúry: „Čo tým chcel podľa Teba autor povedať?!“
Priatelia za túto vetu som bol v riaditeľni asi každý mesiac, obzvlášť keď bola na pretrase slovenská poézia. Ja som ešte dokázal prehrýzť to nezmyselné čítanie nahlas pred celou triedou. Ale keď sa naozaj snažíš prečítať úryvok z Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy ako napr.: „Čo mrcha svet v nás skvári, zmorí, zrak jeho urknul, zmámila lož, ohlušila presila…“ a potom sa Ťa niekto opýta, čo v Tebe tieto slová evokujú a čo si myslíš, že nám nimi chcel autor povedať, tak….

Zo začiatku som sa naozaj snažil, prečítal som si to ešte raz, zhlboka sa nadýchol a úprimne povedal ako to vnímam, dokonca som bol na seba chvíľu aj hrdý…až do momentu kým neprišla reakcia „Miško, takto to určite nebolo, autor tým chcel povedať úplne niečo iné“…tak na čo „(do)pre boha“ sa ma pýtala na môj názor, keď aj tak nemôže byť iný ako ten všeobecne zaužívaný?! Okamžitá riaditeľňa z dvoch dôvodov, odvrával som a vzal som meno božie „nadarmo“.

Na božie meno si určite spomenú aj ženy, keď ich napríklad osloví smelý neznámy mladý muž otázkou:“Nepoznáme sa?!“
Možno som staromódny, ale ak chcem na ženu spraviť dojem, tak určite nie stupídnou otázkou tohto typu. Keď raz niekoho poznám, tak si to zrejme pamätám, a keď niekoho nepoznám ale chcem si ho zapamätať, tak v prvom rade slušne pozdravím a skúsim napríklad vetu: „Ahoj, ako sa máš…“, alebo „Slečna, keby ste veľmi chcela, tak som Váš…“

Dobrá rada pre mužov, ak sa Vám už podarí spraviť dojem na prvom rande a dostanete sa hneď na tretiu métu, dokonca sa Vám podarí aj „homerun“, netreba sa pýtať „zlatko, aký som bol?“, lebo ak ten „homerun“ stál za to, ženy Vás pochvália dobrovoľne a možno sa dočkáte aj „standing ovations“. Takže žiadne zbytočne otázky páni!

Na záver tá dnešná najzbytočnejšia otázka: „Prečo sú v stredajšom workoute HSPU, keď boli aj v utorok?!“.
Nuž preto aby ste sa mohli čudovať. A možno preto, že v stredu ich budete robiť striktne, a pravdepodobne nie v takom množstve ako v utorok. Možno preto, že tentokrát budú v kombinácii s inými cvikmi ako napr. s chest to bar zhybmi, KB snatchmi, wall ballmi, a možno preto, že klikov v stojke jednoducho nikdy nie je dosť. Už sa preto zbytočne nevypytujte a prihláste sa na tréning…

[wod]AMRAP 15:
5 Strict HSPU
10 C2B Pull Ups
20 KB Snatch (24/16)
30 Wall Balls (9/6)[/wod]

HSPU, Ch2B, snatche a wall balls ako tak ovládate, ale viete kto bol Hviezdoslav, a o čom bola „HiNickova žena“?!