Stred týždňa, aspoň toho pracovného, je ideálnym časom na to, aby ste si opäť kvalitne zajazdili…na našich lesklých čiernych…bikeoch. Ja si veľmi živo spomínam na svoju prvú serióznu cyklo jazdu, na ktorú ma vzal môj strýko, vášnivý cyklista. Mal som asi 12 rokov a 12 kíl nadváhu, a prvýkrát som sa mal bicyklovať mimo svojej vytýčenej trasy okolo domu.

Keďže poznal moje cyklo možnosti vzal ma na, z jeho pohľadu, veľmi príjemnú trasu vedúcu z Brezna do Valaskej, čo je asi 6,5 km. Hoci dovtedy som takú vzdialenosť na bikeu neprešiel za celý môj krátky život, vzdialenosť nebola problémom, skôr tempo, ktorým sa strýko nechal uniesť, vďaka čomu som s ním stíhal asi tak prvých 500 metrov. Našťastie si veľmi rýchlo uvedomil, že ma stratil a vrátil sa po mňa. A aby sme sa domov nevrátili až na druhý deň, priviazal si môj bike o ten jeho, tak aby som dokázal ísť jeho tempom.

Poviem Vám, vtedy som prvýkrát v živote pochopil čo znamená „born to be wild“. Nadšenie však trvalo len do momentu kedy sa v strýkových ústach nezačalo tvoriť nadmerné množstvo slín, ktorých sa samozrejme potreboval počas jazdy zbaviť. Keďže vzdialenosť medzi nami nebola veľká, schytal som každú jeho slinu, na nos, do vlasov, do oka. Chcel som mu zakričať nech s tým prestane, ale uvedomil som si, že ak otvorím ústa, ďalšia jeho slina sa stane aj mojou, a ja som mal tých svojich viac než dosť.

Núdzu o telesné tekutiny nebudete mať ani Vy počas stredajšieho workoutu. Dokonca sa o ne budete môcť aj podeliť ak budete chcieť, keďže ho absolvujete v dvojiciach. Nech Vás ale ani nenapadne si počas bikeovania odpľúvať. Ak sa chcete deliť o sliny, existuje na to aj príjemnejší a humánnejší spôsob. Podstatné ale bude aby ste sa podelili o kalórie, ktoré budete musieť spoločnými silami nazbierať v čo najväčšom počte.

[wod]Team of 2:
16 Rounds for total Calories on Air Bike
50sec ON/ 10sec OFF[/wod]

Na bike sa síce dvaja nezmestíte, ale radosť z toho, že sa oň podelíte môžete zažiť rovnakú, a možno sa Vám tiež podarí zájsť až do Aspenu…