Utorok je všeobecne považovaný za najproduktívnejší deň v týždni. Ľavé časti Vašich mozgov sú po lenivom a utrápenom pondelku už dostatočne aktivované a Vy v práci určite žiarite, aj keď si to možno neuvedomujete. Na kávu nechodíte každú hodinu, z obednej pauzy sa vrátite už po hodine a chaty s kolegami máte pootvárané maximálne dva, lebo sa jednoducho potrebujete sústrediť na prácu.

Vaše mozgy sú v utorok na nezastavenie a my im v ich rozlete nebudeme brániť. Veď mozog je vlastne sval a my chceme aby ste mali svalov čo najviac a aby boli čo najužitočnejšie. Preto v utorok nebude stačiť keď budete hýbať len tými všeobecne používanými. Tréning bude mať dve časti a minimálne v tej prvej sa budete musieť sústrediť o čosi viac ako zvyčajne, pretože cviky na GHD si to jednoducho vyžadujú.

Druhá časť má tiež silný gymnastický nádych a mozgom budete hýbať už pri prvom zo štyroch cvikov, pretože ho vlastne postavíte naopak, lebo do stojky sa zrejme inak nedostanete. Hneď po nej sa pekne posadíte do L-situ. Nie, nikoho nezaujíma, že leto skončilo, keďže to ďalšie je oveľa bližšie ako si myslíte. Lebo verím, že zima preskočí rýchlejšie ako Vy preskáčete 15m na ceste k dumbbellom, s ktorými spravíte na záver každého kola 10 striktných pressov.

[wod]1) 3 Rounds of:
10 GHD Hip Extentions
10 GHD Sit Ups

2) AMRAP 15
30sec Handstand Hold
20sec L-Sit
15m Broad Jump
10 DB Strict Presses[/wod]

Predpokladám, že pojem „sit up“ väčšina z Vás pozná, takže GHD Sit Ups pre Vás nebude pre Vás pojem neznámy, pri GHD Hip Extensions som si už nie až tak istý a preto si pred tréningom radšej pozrite video týkajúce sa ich prevedenia.