Asi ste už všetci zažili situáciu kedy sa niečo vyvinulo inak ako ste očakávali. Možno preto, že ste to podcenili, možno preto, že ste na to neboli pripravení a možno preto, že niekedy jednoducho veci nejdú tak ako si predstavujeme. Situáciu, ktorá na začiatku vyzerala úplne nevinne, no na jej konci ste si povedali „what the fuck?“.

Ja som si napríklad „wtf“ hovoril pomerne nedávno a pomerne často pri výstupe na Kriváň. Túra je to rozhodne zaujímavá a stojí za to, ale nie keď si ju naplánujete ako ľahšiu túru po 24och kilometroch prejdených deň predtým. Papierovo sa však Kriváň zdal oproti 24om km naozaj príjemnou prechádzkou, až kým som si neuvedomil, že nás čaká väčšie prevýšenie na kratšej vzdialenosti. Neprikladal som však tomu nejaký veľký význam, veď predsa pravidelne trénujem aj preto aby som zvládol podobné výzvy.

Kriváň ma však na druhý deň vrátil do reality a po hodine neustáleho stúpania mi akosi postupne odchádzali nohy. Najprv lýtka (prvýkrát v živote som ich chcel nemať, tak ako…veď viete kto), potom stehná a v neposlednom rade kolená. Nedal som sa však odradiť a postupne som spolu s mojimi spolusúputníkmi zdolal pásmo lesa, kosodreviny, stúpanie však nemalo konca. No ja som vedel, že ak zastanem, tak už sa nepohnem. Dúfal som však, že zastane niekto iný, a že ukončí to nekonečné stúpanie.

Nenašiel sa však nikto, pretože sme všetci len dúfali. Chcelo sa mi plakať, keď som sa ako prvý dostal za pásmo kosodreviny a v diaľke uvidel kopu skál a ľudí lezúcich po nich takmer kolmo smerom nahor. Nedali sme sa však odradiť, možno preto, že nikto z nás nemal to srdce povedať „serme na to“, alebo možno preto, že na ten istý vrchol pred nami vyšla mníška v dôchodkovom veku, dvanásťročný pes a partička itéčkárov. Kriváň sme zdolali, no rozhodne to nebola príjemná „light“ prechádzka tak ako sme si mysleli a budeme naň zrejme ešte dlho spomínať.

V podobnom duchu budete zrejme spomínať aj na piatkový workout, ktorý vyzerá jednoducho. No nenechajte sa jeho jednoduchosťou oklamať, pretože kombinácia klikov a double undrov dopraje Vašim ramenám podobný zážitok ako Kriváň mojim lýtkam a stehnám, aj z toho dôvodu, že za 12 minút by ste mali stihnúť veľmi veľa kôl.

[wod]12 AMRAP:
10 Push Ups
25 Double Unders[/wod]

Opatrne s klikmi, pretože ak to s nimi preženiete, tento pocit sa dostaví rýchlejšie ako by ste (sme) chceli…