Žijeme v pretechnizovanej dobe a je len otázkou času, kedy sa naše činnosti obmedzia len na minimum. Preto je pochopiteľné, že „plody“ ručnej práce sú v súčasnej dobe vzácnym artefaktom. Milovníkov časopisu „Urob si(a) sám“, upozorňujem, že plody, ktoré po sebe utrieš a spláchneš, resp. ich zahodíš do koša sa nerátajú.

Mal som na mysli skôr niečo, čo rukami vyrobíš a na istý čas z toho budeš mať nejaký osoh a potešenie. Primárne ale ten osoh, pretože keď to obmedzím len na potešenie, tak sa dostaneme opäť k telovým mliekam a rýchlokapesníkom. Aby sme sa rozumeli, tak si skús napríklad predstaviť, že si niečo uštrikuješ. Pre mnohých asi nepredstaviteľné, ale nemusíme sa hneď baviť o svetri pre svokru. Prečo pre ňu?! Lebo na prvýkrát to bude tak škaredý sveter, že Ty by si si ho neobliekol.

Ja som to ako dieťa napríklad štrikovanie vyskúšal. Netrvalo to síce dlho, keďže talent na ručné práce som do vienka nedostal, ale skúsil som to. Potom ako som ihlicami prepichol gauč, mi už však ďalší pokus nebol súdený. Rovnako dopadlo háčkovanie, letovanie, lepenie modelov a iné jemné ručné práce. V tých menej jemných som sa však našiel. A medzi ne určite patrí aj „práca“ s dumbbellmi.

Tie si vo štvrtok užijete aj Vy, dokonca možno viac akoby ste chceli, pretože si zopakujete workout z októbra minulého roka, v ktorom budete striedať DBs power cleany a DBs striktné pressy. Vy, ktorí si tento wod pamätáte určite viete, že cleany sa ešte ako tak dali zvládnuť, no 100 striktných pressov môže zaskočiť aj tých najzručnejších z Vás.

[wod]TBT 22.10.2017
40-30-20-10
DBs Power Clean (2×15/10)
DBs Strict Press (2×15/10)[/wod]

Ruku hore, kto dokáže 160 kíl zdvihnúť minimálne deadliftom?! Výborne, a teraz si predstav, že by si tu váhu dokázal vytlačil striktným pressom nad hlavu, štvrtkový wod by Ti zrejme nerobil žiadny problém…