Tento týždeň bude na Slovensku vraj veľmi pohodový. Teda najmä jeho druhá časť, v ktorej otvorí svoje brány najväčší a najpreceňovanejší slovenský festival, ktorý upúta viac cenami za vstupenky, ako line-upom. No aj napriek tomu to desiatkam tisícok ľudí neprekáža, a sú ochotní za niekoľko dňovú pohodu zaplatiť nemalú sumu.

Pohodu si však viete zabezpečiť aj iným spôsobom. Obzvlášť tí z Vás, ktorí sa uplynulý mesiac zapojili do Nutrition Challenge, ktorej koniec pomaly, ale isto klope na dvere. To, či Vám ten mesiac niečo dal, si musí uvedomiť a zhodnotiť každý sám. Utorkový tréning, v ktorom sa budete pokúšať o nové 1RM na front squat je len jedným z mnohých možných ukazovateľov.

Aby sme predišli zbytočným sklamaniam, slzičkám, nenávistným pohľadom a sebatrízneniu sa za prípadný neúspech, treba si uvedomiť, že nárast sily v akejkoľvek zo vzpieračskej disciplíne (nemyslí sa len snatch a clean & jerk, pozn.redakcie) je dlhodobý proces, a mesiac dlhá doba z tohto pohľadu nie je. A preto ak budeš mať po tréningu pocit, že máš malý, tak nezúfaj…a hlavne nič nepchaj do úľa, lebo sa ešte stále bavíme o drepoch, a preto sa tešte aj z polkilového nárastu. Dámy mi určite dajú za pravdu, že aj pol čísla navyše je dôvodom na radosť….

[wod]Nutrition Challenge LIFT
1) 1 RM Front Squat
2) 5 x 1 Front Squat s 80-90%[/wod]

Svoje telo by ste rozhodne mali počúvať…aj keď občas Vám určite šepká veľmi neslušné veci…