Nič netrvá večne a v podstate všetko je pominuteľné. V prípade nepríjemných udalostí, resp. zážitkov je to pozitívne zistenie, no čo s tými chvíľami, momentami, zážitkami a ľuďmi, ktorých si chceme užívať čo najdlhšie, pretože sa pri nich jednoducho cítime príjemne, uvoľnene, alebo len pri nich jednoducho môžme byť sami sebou?!

Nuž treba pridať ruku k dielu a snažiť sa udržať si ich tak dlho ako sa len dá. Avšak život prináša situácie, ktoré ovplyvniť nedokážeme a nie vždy sme strojcami svojho šťastia. Motivátori a influenceri Vám môžu motať hlavy o vlastnej ceste za šťastím, no keď Ťa raz zrazí vlak, alebo po najnovšom v ňom napríklad zhoríš, tak Ti to k šťastiu a pohode zrejme nepridá. Ak neveríte, spýtajte sa Ivety B. a jej troch orieškov, teda toho, čo z nich ostalo.

Pozitívne je, že v takýchto situáciách sa môžeš z dna už len odraziť, ak si teda pri tej zrážke s vlakom neprišiel o nohy, a snažiť sa dostať čo najskôr do stavu, ktorý je Tvojmu srdcu blízky a ten si zase udržať čo najdlhšie.

Podobné pocity možno zažijete aj počas nedeľného workoutu, v ktorom sa tiež budete snažiť čo najdlhšie udržať v sebe pocit, že viete snatchovať. Potom však príde váha, ktorá Vás zrazí ako spomínaný vlak a Vy sa budete musieť z tej zrážky spamätať čo najskôr. Pretože po snatchoch Vás čakajú cleany a tie chcete tiež robiť čo najdlhšie, pretože ďalší vlak na seba nenechá dlho čakať. No a keď Vás prejde aj ten, tak z Vás (Vám) ostanú už len mŕtvoly…

[wod]Each minute perform 1 lift and add 5kg (women increase by 2,5kg):

-Start with an empty barbell and snatch for as long as possible.
-Once you cannot snatch the weight, clean for as long as possible.
-Once you cannot clean the weight, deadlift for as long as possible.[/wod]

Až takýto dramatický scenár Vám pri zrážke s ťažkými snatchmi nehrozí, no opatrnosti nie je nikdy dosť…