„Miluj blížneho svojho, ako seba samého…“

Tak sa píše v najprekladanejšej a najrozprávkovejšej knihe kníh, ktorú nájdete na nočnom stolíku každej druhej usporiadanej kresťanskej rodiny. Každá prvá ju má pod vankúšom aby sa im písmo sväté natlačilo do hlavy aj počas spánku.

Pritom milovať blížneho svojho nie je až tak ťažké, veď láska má predsa veľa podôb. Páni farári o tom presviedčajú svoje ovečky každú nedeľu počas toho ako poslušne spínajú ruky, skláňajú hlávky a odriekavajú veršíky pred všetkými farbami maľovanými posvätnými grafitmi.

Niektorí majú to „šťastie“, že im pán farár „božiu“ lásku dopraje aj osobne, ruky už pritom spínať nemusia, stačí, že pred predĺženou „rukou Pána“ pokľaknú a sklonia hlávky. Žiaľ tie hlávky im potom ostanú sklonené už celý život a láska k blížnemu, a pravdepodobne aj k sebe samému je pre nich doživotným tabu.

Našťastie existujú aj príjemnejšie spôsoby a prejavy lásky, jednou z nich je napríklad tímový workout. Uznávam, že slovo láska je v tomto prípade asi trochu pritiahnuté za vlasy, no pre zachovanie ústrednej témy komentu by sa iné slovo nehodilo. A koniec koncov poťahovanie za vlásky patrí k láske tiež…vraj?! To však v nedeľu skúšať počas tréningov nebudete, pretože Vás dostatočne zamestnajú striktné zhyby, overhead drepy a bench press, ktoré si počas 25tich minút láskavo podelíte a na záver si dáte znak pokoja.

[wod]In Teams of 2, 25min AMRAP:
10 Strict Pull Ups
12 Overhead squats (40/30)
14 Bench Presses (45/35)[/wod]

Aj láska k magnéziu je láska, len ju prosím neprejavujte tak horlivo ako dvojica vo videu…