CrossFit tréning

Netreba sa báť CrossFitu, je naozaj pre každého

Tréning v CrossFit Proton má skupinový formát, kde v skupine maximálne 16tich prihlásených ľudí prebieha ucelená hodina, ktorá sa skladá z rozcvičenia, technickej/silovej/skillovej časti a zvyčajne z WOD-u (workout of the day). Počas tréningu je každý pod dohľadom minimálne jedného trénera, ktorý vedie aktuálnu hodinu. V prípade, že má niekto zdravotné problémy alebo iný dôvod prečo nemôže vykonávať v ten deň dané pohyby, po konzultácii s trénerom je individuálne prispôsobený tréning potrebám alebo možnostiam daného človeka. Držíme sa myšlienky, že náš tréning je naozaj pre každého, pracujeme s deťmi, zranenými ľuďmi, tehotnými ženami ako aj seniormi na dennej báze. Viac info si môžete prečítať v sekcii Prečo my.

Predtým, ako je možné začať so skupinovými tréningami, je nutná konzultácia s trénerom a absolvovaný Basics program. Po absolvovaní Basics programu sa potom môžeš zapojiť do tréningového procesu a prihlásiť sa na ktorýkoľvek tréning v rozvrhu.

Ak si už cvičil CrossFit v inom gyme, je potrebná minimálne konzultácia s trénerom. Kontakty na nás sú všade na stránke, prípadne príď pozrieť priamo do gymu.
Neposkytujeme žiadne samostatné vstupy ani voľný open-gym.

Pre zabezpečenie 100% kvality tréningového procesu pre každého člena, nie je možné prísť na skupinový tréning bez predošlej konzultácie s trénerom, prípadne absolvovaní CF Basics programu. Našim cieľom je poskytnúť maximálnu hodnotu z každého tréningu a to je možné len v prípade, že každý člen je zoznámený s tréningovým procesom.

kľudne môžeš mať viac cieľov, ale čo ti napadne ako prvé keď si povieš: "Chcem začať, lebo potrebujem .... "

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?

Čo je to ten CrossFit?

CrossFit je viac ako len efektívna cesta ako cvičiť a dostať sa do formy. Je hlavne o tom, byť v živote tým najlepším jednotlivcom, ako môžeš. To znamená trénovať svoje telo fyzicky, psychicky tak ako aj jesť zdravo a viesť aktívny životný štýl po celý svoj život.

Takže čo to teda je? CrossFit je kombináciou viacerých zložiek
Funkčný pohyb: To obsahuje akýkoľvek pohyb, ktorý môžete vidieť v každodennom živote okolo seba ako napríklad: drep, skákanie, zdvíhanie/prenášanie objektov, šplhanie, hádzanie a podobne. Tieto mechaniky a typy pohybov sú vštepené do našej DNA už po tisícročia. V živote ale aj v športe musí telo a myseľ pracovať ako jednotka aby dokončili rôzne úlohy. V CrossFite používame rôzne funkčné pohyby, aby sme trénovali svoje telo pracovať ako celok a aby sme sa tak zlepšili v športe ale najmä živote samotnom.

Neustále meniaci sa, rôznorodý tréning: Špecialitou CrossFitu je práve to, že sa na nič nešpecializuje. Zameriava sa práve na to, aby sme boli schopní vykonať akúkoľvek úlohu, ktorá nám príde do cesty. Workout je iný každý deň a podnecuje vždy inú stránku nášho výkonu a kondičky. Workouty môžu mať od 2 do 50 minút. Líšia sa tiež pohybmi, váhou, počtom opakovaní a.t.ď. Jediný zmysel prečo sa niekedy cvičenie zopakuje je, aby sme videli svoje zlepšenie čierne na bielom.

Vysoká intenzita: Intenzita cvičenia samozrejme závisí na úrovni cvičiaceho, ale všetci z nej môžu profitovať. Keď to zjednoduším, intenzita je množstvo sily vygenerovanej počas workoutu. Môžeme ju zmerať jednoduchým vzorcom: (Sila x vzdialenosť)/čas. Čím viac sily vieme vygenerovať počas workoutu, tým viac fit sme.

Pre koho je CrossFit?
Najlepšie na CrossFite je, že je navrhnutý tak, aby bol univerzálne nastaviteľný. To robí CrossFit perfektným fitness programom pre každého, bez ohľadu na skúsenosti. Nastavujeme váhu a intenzitu cvičenia. Nemeníme tréningový plán. Potreba olympijského športovca a našich starých rodičov sa líši v stupni zaťaženia, nie v druhu cvičenia. Každý človek potrebuje určitý druh fyzického zaťaženia, či už je profesionálny športovec, alebo len nosí nákup a stará sa o domácnosť.