Sto ľudí, sto chutí a sto rôznych dôvodov prečo podľahli čaru CrossFitu, aj keď nie je to tak úplne čaro, čo oddeľuje CrossFit od ostatných tréningových programov. Niekto príde do gymu aby zhodil pár kíl navyše, niekto preto aby bol rýchlejší a odolnejší, a niekto chce okrem tela, očistiť aj svoju myseľ. A to je presne prípad našej aprílovej členky mesiaca, pre ktorú sú tréningy u nás, v momentálnej dobe, takým hniezdom záchrany, v ktorom aspoň na hodinu dokáže zabudnúť na veci bežné. No a keď je čistá hlava aj telo funguje ľahšie, takže nemá problém presťahovať kanceláriu na počkanie, alebo prejsť pešo cez polovicu Slovenska. CrossFit však Sandre zmenil život aj v iných oblastiach, a tak si radšej prečítaj jej odpovede, z ktorých sa dozvieš oveľa viac?! 

Povedz nám niečo o sebe.

Keď necvičím, som väčšinou v práci. Keď cvičím, mám voľný čas, ktorý okrem Protonu najradšej trávim s priateľmi/kami, v divadle, v kine, v galérii, s knihou, na koncerte, v prírode alebo v posteli. Mojou prácou je to, že vediem občianske združenie Post Bellum, v ktorom dokumentujeme skutočné príbehy 20. storočia, snažíme sa rozprávať ich čo najširšej verejnosti rôznymi spôsobmi, vzdelávame o 20. storočí na základných, stredných, vysokých školách. Riaditeľovanie v nezisku je trochu iné ako v biznise. Bežne sa stáva, že ráno korigujem texty, komunikujem s grafickým dizajnérom, tlačiarňou, okolo obeda šoférujem dodávku, prenášam kadečo, som na natáčaní, riešim rozpočty, reporty, a večer idem v “gala” na stretnutie s donormi. A najnovšie celkom intenzívne riešim aj útoky na našu prácu, či na mňa osobne. Mám 34 rokov, som slobodná a mám “supermedžik” 4 ročnú neter.

Venovala si sa nejakej aktivite pred tým ako si začala cvičiť u nás?

Ako mladica som opáčila aerobic, zumbu, chodila som tančiť do RiverPark Dance School, na rôzne workshopy fyzického divadla, jogu, či hot jogu. Pred Covidom som viac ako rok chodila pravidelne (6 krát v týždni) do fitka, snažila som sa vzbudiť lásku k behu – stále nenaplnená túžba. Turistiku veľmi nevnímam ako šport, ale ako vypnutie mysle a kochanie sa okolím. Reálne som podľahla plávaniu, ktoré som prvého polroka kombinovala intenzívne aj s CrossFitom. Keď ma už ale bolelo všetko, plávanie som si ponechala iba na letné mesiace.

Prečo si začala s CrossFitom?

Počas Covidu sa utlmilo všetko – aj moje návštevy fitka. Prosperovať však začalo priberanie a sledovanie sociálnych sietí. Medzi nimi boli aj profily 2 žien – Niny Pompošovej a Sandry Svitekovej (Dejepis Inak). Tie si dávali doma šialené tréningy a ja som si vravela, že čo toto je? Kruh sa uzavrel, keď Nina začala s Post Bellum spolupracovať a spievala mi zakaždým ódy na CrossFit. I keď vždy podotkla, že je to len o mne, či si tomu otvorím myseľ alebo nie.

Prečo práve CrossFit Proton?

Na Slovensku som skúsila iba Proton a nepotrebujem skúšať nič iné. V Protone je skvelý (ľudsky aj odborne) tím trénerov/iek, spolupútníci/čky tréningov, špeciálne akcie ako B-day party, X-MAS cup a ďalšie, profesionálne vybavený gym. Čo najviac oceňujem v Protone je profesionalita. Navyše je spojená s humorom, iróniou, satirou. Jediné, čo mi chýba v lete je klíma a v zime teplo. To sa ale dá vyriešiť vrstvami oblečenia alebo sprchou. Keď som pred necelým rokom cvičila v NYC s klímou, vyplo ma to temer na týždeň, takže asi ani tá klíma nechýba. V zahraničí skúšam drop-in v rôznych gymoch a na 98,9 % som si zakaždým povedala, že vďaka za Proton, ak by ho nebolo, asi by som už CrossFit nerobila.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Vždy, keď sa mi niečo podarí prvýkrát. Aktuálne si najviac užívam, že nechodím na hrazdu s “chňapkami”, prežijem aj 12 kalórií na echobikeu (bicykel z pekiel), skáčem boxjumpy, urobím stojku a najviac, najviac, najviac je to, že som urobila v priestore s oporou spolucvičenca asi 5 krokov na rukách.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Najobľúbenejšie sú tie, ktoré mi idú. Alebo tie, v ktorých sa chcem zlepšovať. Najviac by som chcela porozumieť hrazde a nepochopiteľným double undrom. Najradšej mám tréningy zostavené z pohybov ako situps, skierg, squat (whatever). Najmenej rada mám všetko overhead, double unders a echo bike.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

Absolútne. Keď ma už zo všetkého, čo sa deje ide poraziť, idem do Protonu. Alebo radšej ešte predtým, čo najskôr ráno si idem užiť #najlepsiuhodinudna. Proton trochu nastavil moje vnímanie času, na tréning som ochotná vstať aj tesne po piatej ráno a najmä už sa mi darí prísť aj pár minút pred začiatkom, nie po. Proton vidím ale aj v mojich časoch behu, či v tom, keď zariaďovanie kancelárie nábytkom vyriešia dve ženy – Nina a Sandra, členky Protonu.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Chcem byť ako Flea (basgitarista RHCP). Aj po 60tke prejsť pokojne 50 m na rukách a následne sa vyšťaviť donaha emocionálne. Mimo gymu by som bola veľmi spokojná, ak by prežilo Post Bellum nastávajúcu dobu temna.

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme…

Nemám rada hlúposť a zjednodušovanie. Nikdy v živote sa so mnou nepozprávate o tom, či je zem plochá, o chemtrails, vakcínach (akýchkoľvek), či o agentoch zo západu. Skôr by sme sa mohli rozprávať o tom, ako tieto hlúposti, manipulácie a klamstvá vysvetlíme všetkým, aby sme sa nerútili do niečoho, čo tu už v minulosti bolo.

Chceš niečo dodať na záver?!

Nielen #postbellumjelaska, ale aj #crossfitprotonjelaska!

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?