Seminár Dmitry Klokov Bratislava Január 2015

Flag_of_the_United_Kingdom

Day with Dmitry Klokov

Team WINNER seminar host by Dmitry Klokov is a one-day training session on Olympic Weightlifting the way Dmitry trains to achieve his results. This training focuses on the Snatch and Clean & Jerk movements in Olympic Weightlifting- everything will deliver you the essence of the russian school trainings and techniques.

Both beginners and advanced lifters can expect to benefit from the hands on approach and guidance provided by this world class athlete. The guideline of the seminar will be the Russian system training and technique. The seminar will focus heavily on proper technique in the Olympic lifts as well a variety of accessory lifts and mobility exercises. The goal of the seminar is for each athlete to leave with a better understanding of how to progress as a lifter as quickly and safely as possible.

Take a unique opportunity to meet and train with Dmitry Klokov Worldwide Champion and Olympic Medalist.

[price_box title=“Full Day Seminar with Dmitry Klokov“ price=“275$“ title_color=“#ffffff“ text_color=“#000″ accent_color=“#009900″ background_color=“#dedede“]

  • Seminar Date: 31 January 2015 or 1 February 2015
  • Time: 09:00 – 20:30
  • Please be aware, that all the payments are processed via Team Winner site and we are not responsible for refundation or any kind of reservation
Get your spot on seminar

[/price_box]

Venue: Crossfit Proton

Address: Turbínová 3528/1, 831 04 Bratislava, Slovakia
Contact: crossfitproton@gmail.com

Accomodation possibilities near the venue:
Hotel BNC
Hotel Gate One
Hotel DoubleTree by Hilton
More hotels in area

Transport information:
Transport from airport
Transport from train station
Transport from bus station

SLOVAK

Deň s Dmitrim Klokovom

Team WINNER seminár je jednodňový tréningový seminár vzpierania vedený spôsobom, akým Dmitry trénoval a trénuje, aby dosiahol svoje výsledky. Tréning je zameraný na trh, premiestnenie a nadhod- všetko pre správne porozumenie a trénovanie ruskej školy vzpierania. Všetka podstata ruského tréningu a techník.

Seminár je vhodný pre začiatočníkov aj pokročilých, pričom každý môže ťažiť z priameho kontaktu, vedenia a rád od tohoto svetového športovca. Základom seminára bude ruský systém tréningu vzpierania. Seminár bude venovaný najmä správnej technike ako aj mnohým prídavným cvičeniam, liftom a cvičeniam mobility. Cieľom je, aby každý atlét odchádzal s lepším porozumením ako postupovať v vzpieračských technikách, najrýchlejšie a najbezpečnejšie ako sa len dá.

Využi jedinečnú príležitosť stretnúť a trénovať s Dmitri Klokovom, svetovým šampiónom a medailistom z olympiády.

[price_box title=“Celodenný seminár s Klokovom“ price=“275$ (250$ pre člena CFProton)“ title_color=“#ffffff“ text_color=“#000″ accent_color=“#009900″ background_color=“#dedede“]

  • Kedy: 31.1.2015 alebo 1.2.2015
  • Čas: 09:00 – 20:30
  • Prosím, berte na vedomie, že všetky platby sú spracované na stránke Team Winner a náš gym nie je zodpovedný za žiadne rezervácie alebo vrátenie peňazí.
Získaj svoje miesto na seminári

[/price_box]