Monika už vyskúšala rôzne aktivity, okrem iných aj posilňovnu, zumbu, pole dance či jumping. My sa veľmi tešíme, že najdlhšie zostala pri CrossFite. Ak chcete vedieť prečo ju najviac baví práve CrossFit, prečítajte si rozhovor s ňou až do konca. Do Protonu chodí už viac ako rok a za ten čas urobila veľký pokrok najmä vďaka tomu, že chodí na tréningy pravidelne.

Povedz nám niečo o sebe.
Mám 26 rokov, väčšinu času trávim v práci, kde projektujem mosty. Rada cestujem, čítam knihy. V zime chodievam lyžovať, cez leto turistika, bicykel, korčule. A mám zajačika :-).

Venovala si sa nejakej aktivite pred tým ako si začala cvičiť u nás?
Športu som sa venovala iba rekreačne, skúšala som všeličo, kangoo jumps, pole dance, zumba, aerobik, posilňovňa, avšak po chvíli ma to vždy omrzelo a pri všetkom  som vydržala maximálne 3 mesiace. Skúšala som cvičiť aj doma, kúpila som si trampolínu a všelijaké fitness pomôcky, na ktoré mi po pár týždňoch padal prach.

Prečo si začala s CrossFitom?
Nakoľko veľa času trávim za počítačom, rozmýšľala som, že by som sa chcela venovať nejakému športu dlhodobejšie. Videla som na internete videá, články a fotky o CrossFite. Zaujalo ma to, že kombinuje rôzne druhy cvikov, čo by ma mohlo baviť, a tak som začala hľadať gymy v mojom okolí.

Prečo práve CrossFit Proton?
V podstate som sa rozhodla podľa polohy, aby som to mala čo najbližšie a nemohla sa vyhovárať, vyhovoval mi aj rozvrh. Asi mesiac som ešte váhala či začať, stránku Protonu som mala celú prečítanú a ostávalo už len odhodlať sa na skúšobný tréning (po ňom som mala svalovicu ako ešte nikdy). Páči sa mi systém tréningov a všetci ste takí milí, tak som tu už vyše roka :-).

Významný moment tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa ti vryl do pamäte?
Teším sa z každého nového PRka alebo pohybu, ktorý sa naučím, napr. už viem vyskočiť na hrazdu, urobiť klik. Taký najnovší výnimočný moment bol, keď som si doma len tak vyskúšala HSPU s vankúšom pod hlavou a išlo to. Na druhý deň boli aj vo workoute, kde som si ich hneď aj otestovala vo väčšom počte.

Aký je tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?
Zistila som, že mám rada silové tréningy, vždy si píšem denník a tak vidím ako postupne  zvyšujem váhy. Nemám rada burpees, airbike a beh, vtedy mám pocit, že vôbec nevládzem.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit, tvoj bežný život?
Určite áno, konečne mám niečo čomu sa venujem pravidelne a baví ma to. Cítim zmenu aj pri bežných aktivitách. Ľudia v mojom okolí tvrdia, že je vidno, že cvičím.

Čo sa pre teba zmenilo počas Lifestyle Challenge? Ktorý bod bolo pre teba najťažšie dodržať?
Donútilo ma to variť si a zbavila som sa závislosti na sladkostiach. Každý deň som musela nejakú mať, dokázala som zjesť celú čokoládu naraz. Myslela som si, že vynechať cukor bude najhoršie ale šlo to celkom v pohode. Najťažšie bolo asi nejesť pred obrazovkou, na to som si musela dávať najviac pozor. Snažím sa dodržiavať stravovanie aj po skončení challenge.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? V rámci gymu alebo aj mimo neho?
Vo všetkom by som sa chcela zlepšovať, chcela by som sa naučiť zhyby, ktoré sú pre mňa veľmi ťažké, a taktiež double undre, láka ma chodiť po rukách. Raz by som sa rada zúčastnila nejakej súťaže.

Chcela by si ešte niečo dodať?
Pamätám si ako mi Palo na Basics kurze podal prázdnu 15 kg tyč, ledva som ju udržala a nie ešte spraviť nejaký pohyb. Chvíľu trvalo kým som ju začala používať na tréningoch, teraz si už na ňu môžem dať aj veľké kotúče, skvelý pocit :-).

Aďa

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?