Lucka začala svoju cestu CrossFitom presne dva roky dozadu v júni 2015. Pre mnohých ľudí je inšpiráciou vďaka svojej sile ale aj vytrvalosti. Napriek nešťastnému zraneniu na lade tesne pred OPENOM 2017 netrvalo dlho a postupne opäť začala poctivo trénovať, presne tak ako každý mesiac za posledné dva roky :) Viac o Lucke si prečítaj v nasledujúcich riadkoch:

Povedz nám niečo o sebe
Volám sa Lucia, mám 30 rokov a povolaním som právnička. Do Protonu chodím už vyše dvoch rokov a tak sa cvičenie stalo mojou rutinou. V poslednej dobe cvičím ráno a buď idem potom rovno do práce alebo mám voľno. Nakoľko je leto, cez voľné dni sa venujem bežným letným aktivitám, hlavne bicyklu, korčuliam a samozrejme rodine a priateľom. Mám rada turistiku, takže keď sa dá, vždy rada niekam vybehnem. V lete je super aj večerné letné kino.

Venovala si sa nejakej aktivite pred tým ako si začala cvičiť u nás?
Od detstva som sa venovala vždy nejakému športu, na základnej škole to bolo karate a plávanie, na gymnáziu som vďaka staršiemu bratovi objavila posilku, ku ktorej som sa vždy časom vracala. Medzitým som absolvovala veľa veľa hodín rôznych aerobicov, zumby, jumpingu, spinningu atď. Nič ma nebavilo tak, aby som pri tom vydržala dlhodobo.

Prečo si začala s CrossFitom?
Ku CrossFitu som sa dostala úplnou náhodou. Kamoška sa prihlásila na skúšobný tréning, ale nestihla ho. Spomenula mi, že sa prihlásila znovu a ja že veď prihlás aj mňa. Po skúšobnom som šla na dovolenku spolu s neskutočnou svalovicou a dobrým pocitom. Hneď potom sme začali s Basics kurzom a odvtedy sú to už dva roky.

Prečo práve CrossFit Proton?
Kým som nebola na skúšobnom tréningu, nemala som tušenie čo je CrossFit a že je toho v Bratislave viac. V Protone mi osobne nič nechýba. Okrem výživných tréningov, profesionálneho a zároveň kamarátskeho prístupu trénerov, ktorí sú vždy ochotní pomôcť, poradiť a podporiť je tam vždy dobrá atmosféra, človek má okrem tréningu aj svoju “social hour” a preto som nemala potrebu hľadať CrossFit inde. Okrem toho to mám blízko od domu čo je dosť výhoda.

Významný moment tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa ti vryl do pamäte?
Moment, na ktorý vždy rada spomínam s takým pocitom hrdosti je moje prvé PRko. Bolo to niekedy v septembri 2015, teda asi tri mesiace po tom ako som s CrossFitom začala. V ten deň bol na pláne back squat a tak reku skúsim. Keď bola na činke 100ka, Palo (Červenka) hovorí počkaj, natočím to. Tak som to drepla a on, že musíš znova, nenahralo sa to… A tak som to drepla znova :-D A ešte by som spomenula aj Weightlifting cup 2016, moja prvá výhra vôbec.

Aký je tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?
Najobľúbenejšie konkrétne vybrať neviem, ale určite to bude niečo ťažké vzpieračské :-D A najneobľúbenejšie sú určite zhyby, lebo tie stále neviem, hrazda je pre mňa dodnes najnáročnejšia.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit, tvoj bežný život?
Určite ovplyvnilo. Myslím, že človek sa začne vnímať trochu inak, vie čo dokáže, je na to patrične hrdý a snaží sa pozitívne vplpývať aj na svoje okolie či už sa to pohybu alebo celkovo životného štýlu týka. CrossFit podľa mňa dokáže človeka ovplyvniť aj mentálne tak, že vie bežné problémy zvládať lepšie, vie sa zaťať a dokončiť čo začal, lebo ani wod sa nekončí keď už nevládzeš, ale až keď si s ním hotový. Okrem toho sa zmenil moj šatník samozrejme. A moja mama sa tiež už zmierila s tým že nedvíhame 3kilové jednoručky :-D

Čo sa pre teba zmenilo počas Lifestyle Challenge? Ktorý bod bolo pre teba najťažšie dodržať?
Lifestyle Challenge bola pre ňa náročná hlavne čo sa spánku do 23:00 týka a TV pred spaním, nakoľko som väčšinou zaspávala pri filmoch a pod. Od challenge spím lepšie a bez telky, čo je pre mňa úspech a hlavne preto, že som zmenila režim a chodím cvičiť ráno vďaka čomu sa mi darí udržať počet tréningov aj pri 12kach v práci.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? V rámci gymu alebo aj mimo neho?
Ja mám stále nejký cieľ, to ma udržuje aktívnu. Čo sa gymu týka, nakoľko som mala v januári úraz (nie v gyme) bohužiaľ s trvalým následkom, ktorý ma na dva mesiace vyradil z rutiny, bolo mojím cieľom dostať sa späť k pôvodnej forme. Dnes už trénujem normálne, čo som veľmi rada. Mojim cieľom sú stále zhyby a handstand walk, to sa mi páči. Už dosiahnutý cieľ je nedávny doslova krvopotne (bol aj pot aj krv) vyskákaný tripple under. V tom je čaro CrossFitu, stále je čo zlepšovať aj keď si človek na chvíľu myslí, že už to vie a aj to nejak vyzerá.

Čokoľvek, čo by si chcela dodať
Na záver by som sa chcela poďakovať. Okrem Member of the month aj za to čo robíte a ako to robíte. Môžem povedať, že CrossFit Proton ma významne ovplyvnil, samozrejme pozitívne.

Aďa

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?