Verte, či nie, úprimne sa tešíme z každého CrossFitového úspechu našich členov aj preto, že sú to tiež naše úspechy. Faktom je, že dvere k nám má otvorené každý, no nie každý sa odváži prekročiť prah, nechať svoje ego za sebou, prekonať sklamanie zo samého seba a vyjsť zo svojej zóny komfortu. Maju Vám chceme predstaviť lebo sa nenechala odradiť, dala na naše rady a postupne si plní svoje ciele.

Povedz nám niečo o sebe.

Moje meno je Maja, mám 32 rokov, a čo robím, keď práve necvičím? Drvivú väčšinu času pracujem a ak mi môj chlebodarca šľachetne nechá nejaký voľný čas, tak si ho bohapusto užívam so svojou rodinou a blízkymi. Sarkazmus stranou – pracujem v spoločnosti Lenovo, na oddelení, ktoré sa venuje aktiváciám a systémovému nastaveniu zákazníkov. O mojej práci by som sa vedela samozrejme rozpísať aj viac, keďže ma naozaj úprimne baví a napĺňa, ale obávam sa, že by ste so mnou plne nezdieľali moje nadšenie a majoritu z Vás by som unudila k smrti. Každopádne, nie len prácou je človek živý, takže… Milujem dobré jedlo, dobré víno, súčasnú francúzsku literatúru, spoločenské hry, zasnežené hory, snowboarding a svojho manžela ;)

Venovala si sa nejakej aktivite pred tým, ako si začala cvičiť u nás?

Behávala som, teda aspoň som si to v tom čase myslela. Dnes, s odstupom času, by som to nazvala skôr svižnejšou prechádzkou.

Prečo si začala s CrossFitom?

Začať s CrossFitom som sa rozhodla, keď ma pri behu bežne predbiehali dámy v zrelom veku, ktoré v cieli vítali vnúčatá a keď ma pohľad do zrkadla dohnal k slzám. Bolo to totiž v čase, keď mi vcelku chutilo. Až tak, že sa moji kolegovia pri pohľade do môjho taniera na obede pýtali, či je to pečené stehno, ktoré práve konzumujem z pterodaktyla….

Prečo práve CrossFit Proton?

O tom ako to v Protone vyzerá, som vedela z prvej ruky, takže pri rozhodnutí začať s CrossFitom to bola pre mňa jasná voľba.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa ti vryl do pamäte?

CrossFit kariéra je v mojom prípade asi dosť silný výraz :D, každopádne pri prvom uznateľnom air squate som mala pocit ako olympionik. Tí, čo si pamätajú moje začiatky s drepom na zjazdového lyžiara, ma určite pochopia. Druhým, pomerne dosť výrazným momentom, bol jednoznačne prvý box jump, ktorý na seba nechal čakať takmer pol roka. Doteraz si pamätám ten víťazný pocit, keď som box prvýkrát zdolala a uzrela svet z jeho vtáčej perspektívy.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Medzi najobľúbenejšie cviky jednoznačne patria deadlifty, double undre a angličáky. Tie, ktoré až tak nemusím sú box jumpy a air bike. Pri nich pocit bezmocnosti nastupuje pomerne rýchlo a zaručene vždy!

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit, Tvoj bežný život?

Jednoznačne áno. CrossFit mi okrem najlepšej kondičky, akú som kedy mala, cestovania a rodinných dovoleniek s povinnou výbavou švihadla, nanočiek a mapy k najbližšiemu lokálnemu gymu, priniesol aj úplne iný level života. Totižto zistenie, že všetko sa dá, ak sa veľmi chce, je naozaj silná vec. Musím uznať, že miestami som až sama prekvapená z toho, čo vie človek dosiahnuť, ak sa jednoducho neopustí..;)

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? V rámci gymu alebo aj mimo neho?

Samozrejme, že mám. V zadávaní si cieľov som ja majster. Nechcete vidieť môj plán na rok 2018 :D – len pre ilustráciu 2 (slovom dve) A4 vytlačené a nalepené doma na chladničke a v kancelárii pred počítačom. Yes, I am a control freak! Každopádne zopár cieľov som už zdolala – prvý Squat Snatch, zhyb, TTB… Tým sa môj zoznam rozhodne nekončí a v duchu hesla “S jedlom rastie chuť”, mám do budúcna rozhodne odvážnejšie ambície. Dajte mi čas a sľubujem, že Vám ukážem nejaký ten muscle up a chôdzu po rukách.

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme :)

Rada si spievam. Svojim najbližším okolím som ale bola prinútená spievať si už len v sprche a hlavne za zatvorenými dverami.

Chcela by si ešte niečo dodať na záver?

Čo by som chcela dodať? Jedno veľké ĎAKUJEM celému Proton trénerskému kolektívu, pretože to, čo robia, robia s presvedčením, nadšením a naozaj dobre!!

Aďa

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?