Niekedy novoročné predsavzatia vydržia dlhšie ako pár dní, týždňov alebo mesiacov. Možno aj vďaka jednému takému sľubu Vám môžeme predstaviť Borisa, ako člena za mesiac September. Teší nás, že sme mu pomohli predsavzatie dodržať a ostal u nás. Ak chceš vedieť kde hrá Boris futbal, keď práve nie je v Protone, prečítaj si rozhovor, v ktorom nám prezradil viac.

​Povedz nám niečo o sebe.
Mám 30 rokov a pracujem vo Swiss Re. Keď necvičím v Protone, tak hrám futbal alebo pozerám futbal – Ligu majstrov. A keď práve nie je žiadny futbal, pozerávam seriály a filmy (ale horory nie, tých sa bojím :D).

Venoval si sa nejakej aktivite pred tým ako si začal cvičiť u nás?
Venoval a stále sa venujem futbalu. Hrávam za moju rodnú obec Starý Tekov ako krajný záložník, sem-tam v útoku, takže sa celkom nabehám. A občas vybehnem aj na bicykel.

Prečo si začal s CrossFitom?
Ku CrossFitu ma priviedol kolega pred pár rokmi. Spomínal, že sa totálne rozbijem, ale že sa mi to bude páčiť. Prešli sme spolu cez basic kurz v inom gyme. Po basicu sme absolvovali ešte pár tréningov ale potom kolega s crossfitom prestal.  A ja som prestal tiež. Zlom nastal v januári 2016. Počas Vianoc a Silvestra som nerobil nič iné iba jedol a pil, a teda cítil sa dosť zle. Na Nový rok som si predsavzal, že sa vrátim ku CrossFitu a začnem sa lepšie stravovať.

 

​Prečo práve CrossFit Proton?
Proton som si zvolil preto, lebo k nemu bývam najbližšie, kvôli denníku, kde si môžem kontrolovať môj progres, a samozrejme kvôli prístupu trénerov a celkovej atmosfére, ktorá vládne na tréningoch. Sme jedna veľká rodina.

​Významný moment tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa ti vryl do pamäte?
Prvý ring muscle up. Ešte potrvá, kým ho privediem k dokonalosti, ale nikam sa neponáhľam. Pred rokom a ôsmimi mesiacmi som ani nevedel čo muscle up je.

Aký je tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?
Obľúbených mám viac cvikov, pull ups, toes to bary ale aj wall balls alebo veslo. Nemám rád všetko, kde sa spomína slovíčko “Snatch” :D

​Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit, Tvoj bežný život?
Určite áno. Cítim sa oveľa lepšie, som zdravý a kondička stúpla. Môj tréner (futbalový) nechápe ako dokážem odohrať celý zápas, keď cez týždeň netrénujem a prídem iba v nedeľu na zápas.  A tiež mi pribudlo trošku svalovej hmoty.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? V rámci gymu alebo aj mimo neho?
​Úplne konkrétny cieľ nemám. Chcem proste byť zdravý a cítiť sa dobre (to sa mi zatiaľ darí). Ešte napríklad neviem bar musle up alebo chodiť po rukách. Stále sa mám čo učiť.

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme :)
Rád varím a myslím, že mi to aj ide.

Aďa

Foto: Roman Belus foto & video

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?