Tomáš má na konte viac ako 300 tréningov a o 3 mesiace to budú presne 2 roky, čo cvičí u nás. CrossFit bol pre neho najprv doplnok k iným športom, teraz sú pre neho iné športy doplnkom ku CrossFitu. Sme radi, že vydržal práve s nami a prajeme mu ešte veľa naplnených (ne)CrossFitových želaní.

Povedz nám niečo o sebe.

Mám 35 rokov, zatiaľ som slobodný. Pracujem v IT pre jeden z US korporátov, ktoré na Slovensku využívajú výhody lacnejšej pracovnej sily. Vo voľnom čase sa snažím venovať priateľke. Medzi moje záujmy samozrejme patrí šport, sci-fi a fantasy knihy, filmy, seriály.

Venoval si sa nejakej aktivite predtým ako si začal cvičiť u nás?

U mňa to začalo už na základnej škole, kde som sa venoval ľahkej atletike a zjazdovému lyžovaniu. Na strednej však prišiel útlm a až na vysokej škole som sa vrátil aspoň k nejakému občasnému behaniu a posilke. Behanie som sa snažil udržať aj po škole, ale časom to jednoducho nestačilo.

Prečo si začal s CrossFitom?

Ako som už spomínal, behanie po hrádzi mi jednoducho prestalo stačiť a začal som hľadať iné doplňujúce aktivity, až som sa prepracoval ku CrossFitu a ten ma natoľko upútal, že som pri ňom ostal dodnes. Dnes už pre je mňa CrossFit, čo sa športu týka na prvom mieste a to ostatné je doplnok :)

Prečo práve CrossFit Proton?

K Protonu som sa prepracoval postupne, prvá skúsenosť s CrossFitom pre mňa bol gym v Novom Meste. Odtiaľ sa po pár mesiacoch presťahovali do Petržalky a tam to začalo byť pre mňa náročné na dochádzanie, preto som s CrossFitom na pár mesiacov prestal. Po čase som ale chcel predsa len pokračovať a začal som hľadať niečo v mojej blízkosti. Skúsil som aj gym v Ružinove, ich tréningy mi však nesadli ani štruktúrou ani časovo. Takže hľadanie pokračovalo a prišiel na rad Proton. Tu sa mi tak zapáčilo, že som ostal dodnes, čo je rok aj 9 mesiacov.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Významné pre mňa bolo zvládnutie double undrov, bojoval som s tým veľmi dlho až prišiel tréning, kde nám Tina povedala, že sa všetci musíme pokúšať o DU, na tie single sa už vraj nemôže pozerať :). Na tom tréningu som spravil asi prvýkrát viac DU za sebou, tuším to bolo 6.

Aký je tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Neviem či najmenej obľúbený, ale najhoršie mi to ide vo vzpieraní, a teda vždy keď vidím Squat Snatch alebo OHS vo WODe cítim, že to zas bude trápenie. Celkom rád mám beh, ten väčšinou zvládam dobre.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit, Tvoj bežný život?

Jasné že áno, rozhodne sa cítim lepšie po fyzickej aj psychickej stránke.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? V rámci gymu alebo aj mimo neho?

Cieľov je viac, rád by som si zlepšil vzpieranie, ale aj také veci ako Muscle up a Hand stand walk.
Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme :)
Doma mám 2 mačky ktoré so mnou cvičievajú ROMWOD, ale ich flexibilitu akosi ešte nezvládam :).

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?