Pôvodne mal byť pre ňu CrossFit len doplnkovým športom. No keď zistila, že z neho bude mať len rany na duši a takmer žiadne na tele, k rukaviciam, tvrdým úderom a kopom sa už nevrátila. Potom prišli angličáky a double undre, a pravdepodobne aj prvé prepočítavanie svojho rozhodnutia. V tejto rovnici však zohrala veľkú úlohu jej dvojička, ktorá sa potrebovala o svoju lásku ku CrossFitu neustále deliť, a keby to nebolo s ňou, ostala by pre ňu už „len“ sestrou, nie dvojičkou. K tomu sa pridalo nadšenie z rastúcich váh na činke, z naučenia sa vecí, o ktorých sa jej na gauči s nutelou v ruke dovtedy ani nesnívalo, a zrazu je z toho odtrénovaných 500 tréningov a CrossFit pre ňu nie je už len „doplnok“, ale životný štýl, a my veríme, že aj „láska“ na celý život. Dámy a páni, predstavujeme Vám Maťu, našu aprílovú „Member Of The Month“.

Povedz nám niečo o sebe.

Volám sa Martina, ale priatelia ma volajú Ryba. Najskôr to súviselo s priezviskom, no odkedy je moja pamäť na úrovni Dory z „Hľadá sa Nemo“, nabrala táto prezývka nový rozmer. Mám čerstvo oslávených 33 rokov, a od 18tich pracujem vo firme s kancelárskymi potrebami, ktorej názov si ľudia často mýlia s jogurtami.

Venovala si sa nejakej aktivite pred tým ako si začala cvičiť u nás?

Pred Protonom boli moje najobľúbenejšie aktivity spánok a vyjedanie Nutelly veľkou lyžicou. V škole som sa z telesnej snažila vždy uliať, vyrastala som v čisto ženskej domácnosti bez vedenia k športu. Ako dieťa som behala s kamošmi po sídlisku, v lete sme boli na korčuliach, v zime párkrát na svahu. Nič čo by sa dalo nazvať športovou minulosťou.

Prečo si začala s CrossFitom?

Pár mesiacov predtým som sa prihlásila na thajský box, čo bol prvý šport, pri ktorom som vydržala sústavne viac ako 2 týždne. Moja dvojička v tom čase už crossfit cvičila a v jednom kuse mi ním pílila uši, tak som si povedala, že posilniť ruky na ten box by sa mi zišlo. Akurát k tomu boxu som sa už nevrátila…

Prečo práve CrossFit Proton?

Ako som už spomenula, výraznú rolu zohrala práve moja sestra, ktorej už láska k Protonu prúdila v žilách. Na pomyselnú misku váh som pridala pre mňa výhodnú GPS lokáciu a veľký výber možných časov tréningu, a bolo dovážené.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Keďže som bola nepopísaný papier, tých momentov je veľa a dúfam, že budú na tento zoznam stále ďalšie pribúdať. Veľký úspech boli po dvoch rokoch moje prvé zhyby (začínala som príťahmi ku kruhom skoro po stojačky :D), prvé „mužské“ kliky, overhead drepy s 50kg činkou, kliky v stojke z roviny…

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Zo vzpierania mám najradšej deadlift a clean & jerk, z gymnastiky som si zamilovala kliky v stojke a vždy sa teším na veslo. Čo sa týka môjho vzťahu k angličákom a double unders – niekedy nadávam, niekedy je mi do plaču a niekedy oboje naraz.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

Vďaka crossfitu som objavila zodpovednosť voči sebe samej. Prestala som hľadať skratky, pochopila som, že aj malými krôčikmi sa dajú dosiahnuť veľké ciele, stačí vydržať. Rozhodne mám väčšie sebavedomie a som so sebou spokojnejšia.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Nejaký konkrétny cieľ mi zrovna nenapadá. Teda, samozrejme, každému u nás v gyme ako prvé napadnú asi veci ako ring muscle upy, handstand walk či skvelé časy na niektoré z Girls či Hero Workoutov. Ale som realista a dnes už viem, že dobehnúť 30 rokov presedených na gauči sa za pol roka nedá. Ale viem aj to, že nič nie je nemožné a poctivou prácou sa výsledky dostavia.

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme…

Gombíky/zips na obliečke paplóna musím mať vždy pri krku, a toaletný papier sa na držiaku musí odvíjať od steny, nie k stene.

Chceš niečo dodať na záver?!

Deň bez čokolády je stratený deň. A veci, ktoré poviem, keď som hladná alebo keď robím angličáky, nemyslím vážne.

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?