„Final Countdown“ je notoricky známy song švédskej rockovej kapely Europe, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 1986 a v 25 krajinách sveta sa stal hitom č. 1. Nebudem tvrdiť, že je nadčasový, ale rozhodne mu slúži ku cti, že ho dodnes ešte občas hrajú v rádiách, čo sa napríklad o „hitoch“ súrodencov Hečkovcov nedá povedať.

Možno k úspechu „Final Countdown“ v našich končinách prospelo aj to, že úvodné tóny tejto skladby zľudoveli natoľko, že sme si ich v detských časoch dokonca pretextovali do slovenčiny. Dodnes ma zabolí spomienka na za ucho, ktoré som dostal od mamy, keď som si pri zaznení prvých tónov z rádia začal spievať: „čo to robíš, čo to do mňa pcháš, mňa to bolí, a Ty sa usmievaš…“. Vtedy som nechápal za čo som to za ucho dostal, veď som len chcel maminke zaspievať preložený text jej obľúbenej piesne.

V puberte som pochopil…a v tomto období mi ten preklad zároveň naposledy pripadal vtipný, obzvlášť pri pohľade do rozkroku. Odvtedy si tu melódiu už len popiskujem.

Ťažko povedať, či si stihnete popiskovať aj počas utorkového workoutu, ktorý Vás z povíkendovej letargie vytrhne podstatne ráznejšie ako pondelkové split jerky. Odrátavanie totiž nebude jediné, čo si precvičíte, pretože medball cleany s box jumpami Vás zamestnajú natoľko, že možno zabudnete aj na to, nie to si ešte popiskovať.

[wod]50-40-30-20-10 reps for time of:
Medball Cleans (9/6)
Box Jumps[/wod]

Kiežby mohli aj naši dôchodcovia takto žoviálne odpočítavať..nie len zúfalo a len dni do ďalšieho dôchodku.