Skĺbiť prácu, rodinu a záľuby nie je jednoduché, no rozhodne to nie je nemožné. Naša aprílová členka mesiaca je toho ideálnym príkladom, hoci to zo začiatku tiež nebolo ideálne. Časom si na to však zvykla, k čomu jej dopomohlo to, že na tréningy môže chodiť skoro ráno, a tak trochu aj vedomie, že doma jej vyrastá nová „pome“ Dominika, ktorá rodinu zabezpečí natoľko, že práca už nebude povinnosťou, ale len príjemnou spomienkou. A tak jej určite ostane viac času na svoje hobby, medzi kroré, okrem cestovania, radí aj CrossFit. Ten si obľúbila natoľko, že je kvôli nemu ochotná vstávať v čase, keď je 3/4 národa ešte v ríši snov. O tom aké ďalšie zmeny priniesol CrossFit do jej života, si už prečítajte v rozhovore s Tinou, našou aprílovou „member of the month“.

Povedz nám niečo o sebe.

Ahojte, volám sa Tina a mám 42 rokov. Pochádzam zo stredného Slovenska, no už 20 rokov žijem v Bratislave. Pracujem v korporáte na pozícii finančného projektového kontrolóra vo firme, ktorá predáva projekty energetickej efektívnosti a bezpečnosti budov. Voľný čas venujem manželovi a našim dvom deťom. Rada cestujem a cez víkend ma najčastejšie nájdete na tenisovom kurte, kde morálne, technicky a logisticky podporujem moju dcéru. Najčastejšie chodím na ranný tréning o 5:30.

Venovala si sa nejakej aktivite pred tým ako si začala cvičiť u nás?

Skúšala som rôzne skupinové cvičenia, bohužiaľ väčšina predplatených hodín prepadla… Kým som neprišla do Protonu, činkám a telocvični som sa vyhýbala. Odkedy mám deti celoročne behávam. Pri malých deťoch som nedokázala zorganizovať seba a domácnosť na pravidelné cvičenie. Najjednoduchšie bolo vybehnúť z domu a vyvetrať si hlavu na čerstvom vzduchu. Snažíme sa s manželom byť dobrým príkladom pre naše deti. V lete chodíme spolu plávať na kúpalisko Lamač, v zime lyžujeme. Voľný čas sa snažíme tráviť aktívne.

Prečo si začala s CrossFitom?

Inšpirovala ma kolegyňa, pozdravujem Danicka! Po covide som ju stretla v práci. Ona bola (a stále je) vďaka disciplíne a CF v parádnej forme. Ja som počas home office pribrala… Po takmer dvojročnom HO som mala potrebu začať so sebou niečo robiť. To že som si vybrala rovnaký gym je čistá náhoda. Vyplnila som kontaktný formulár a som tu s Vami.

Prečo práve CrossFit Proton?

Zaujala ma Vaša stránka a ponuka tréningových hodín. Zapáčila sa mi predstava ranných tréningov.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Verím, že mňa ešte veľa významných momentov v mojom CF ešte len čaká. Ku každému WODu pristupujem s rešpektom, najmä ak na tréningu dvíhame činky alebo máme gymnastické cvičenie. Potešilo ma, keď som po pár tréningoch začala šplhať na lane. Na jar ma prekvapila moja kondička na bratislavskom polmaratóne, kedy som po intenzívnej crossfitovej zime a vypustení bežeckých tréningov, zabehla čas o 5 minút lepší ako predchádzajúci ročník.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Mám rada kardio, drepy a výpady. Menej mi ide gymnastika a vzpieranie, napriek tomu sa z takýchto tréningov snažím neodhlasovať.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

Určite áno! Po každom tréningu sa cítim výborne a s lepšou náladou doma štebocem o tom čo som cvičila, ako som vládala a aké som dosiahla skóre…
Nie je nič lepšie ako prekonať svoju pohodlnosť a začať pracovný deň v gyme!

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Chcela by som si udržať aktuálne CF pozitívne nastavenie a zostať bez zranenia pri CF čo najdlhšie. Zlepšiť by som sa chcela na hrazde. Tento mesiac sa chystám na môj prvý Murph, tak som zvedavá ako ho zvládnem …

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme…

Som súťaživá, mam rada čokoládu a do Ríma by som šla aj dnes…

Chceš niečo dodať na záver?!

Som veľmi rada súčasťou Protonu, ďakujem úžasným trénerom a super partii ľudí, ktorí so mnou makajú na tréningoch. Vidíme sa…

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?