Jeho revírom je Proton, alebo kaviareň. Jeho obľúbeným časom je 7:00 a kadencia jeho slov je rýchlejšia ako Fraserov čas na Fran. Matej je dôkazom toho, že sny sú na to aby sa plnili a medzi jeho najväčšie sny patrilo stať sa držiteľom titulu Member Of The Month za mesiac august. No keďže len chcieť nestačí, Matej svoje chcenie pretavil aj do tréningového zápalu, „podplácania“ trénerov a dokonca aj do účasti na Proton Wars, kde vzorne reprezentoval naše farby. My mu prajeme aby mu tento zápal vydržal čo najdlhšie a aby bol motiváciou pre všetkých tých, ktorí nevedia ako si plniť svoje sny…

Povedz nám niečo o sebe.

Čaute Crossfiťáááci, konečne ste sa dočkali, a mesiac august je “môj”. (ha-ha-ha)
Malé intro o mne: Som úspešný, mladý muž. Mladý najmä duchom, keďže už mám 34 rokov. Keď práve necvičím, tak asi restujem (kuracie, bravčové a občas ženy), ale inak rád predvádzam moje crossfitové „umenie“ naplno o 7:00 v Protone. Ak ste ma ešte nezažili, treba to napraviť hneď zajtra! :) Je úplne jasné, že pokiaľ necvičím a nerestujem, tak mám plné ruky práce, ktorá vraj šľachtí?! Mojim súčasným zamestnaním je tvorba designu a realizácia projektu mojej prvej kaviarne. Tí ktorí ma poznajú sa asi pousmejú, že to nie je práca, a že mi to celé trvá už akosi dlho, no čas je relatívny pojem, a ja mám času dosť. Keďže mám možnosť robiť to čo ma baví, nech to teda stojí za to. Rád Vás všetkých uvidím nie len v gyme pod činkou, ale aj u mňa na „káve s koláčikom“, pod barom. :)

 

Venoval si sa nejakej aktivite pred tým ako si začal cvičiť u nás?

Venoval som sa skoro “všetkým“ športom (synchro skoky do vody nevynímajúc). Bolo by to však na dlho a tak spomeniem len karate, tenis, futbal, hokej a súťažne aj basketbal. Nebudem tajiť, že pred crossfitom som bol ortodoxný “posilkár”. Teraz ma však najviac napĺňa crossfit. Cítim, že som sa našiel a viem uspokojiť telo aj ducha. Telo keď sa pozriem do zrkadla po tréningu a ducha keď sa pozriem na “Hergowitcha” ako je smutný, keď ho sem tam porazím vo workoute. :)
*Poznámka autora “nestáva sa to vôbec často”, a Hergowitch je reálna postava člena CF Proton, ktorého poznávacím znamením je večne a bezdôvodne vyzlečené tričko.

Prečo si začal s CrossFitom?

Ku crossfitu som sa dostal zhodou náhod. Hľadal som „posilku“ s pridanou hodnotou. Toho času mi vychádzalo najlepšie kúpiť si členstvo vo veľmi trendovom komplexe. Okrem “posilky” mi ponúkali nespočetné množstvo športov. Chcel som skúsiť box, jogu, spinning ale najviac ma oslovil práve crossfit. Nebol to crossfit ako u nás v Protone, keďže nemali potrebnú licenciu,  avšak tréner Ivan mal veľmi dobrý skill a uviedol ma do reálií crossfitu dôstojne.

Prečo práve CrossFit Proton?

Proton bol mojou voľbou číslo jeden, po tom ako sa mi skončila viazanosť v spomínanom komplexe. Hľadal som niečo viac profi a po malom rešerši som sa nahlásil na Basic práve u Vás. V Protone trénujem už druhú sezónu. Ak mám byť konkrétnejší tak musím priznať, že to tu milujem. Stále sa tam niečo zlepšuje, vybavenie sa modernizuje a prístup celého teamu je na nezaplatenie. Je to gym, ktorý nemá konkurenciu a robia mi tam môj deň krajším už od rána. Ďakujem Vám!

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Čakal som naň veľmi dlho a teraz určite všetci čakajú, že uvediem, že najviac som hrdý na svoj prvý bar muscle up. Podaril sa mi len nedávno a nemať v gyme parťákov Hergowitcha, Vladka, Soničku, a mnoho iných, ktorí ma denno denne motivujú k lepším výkonom, tak by som moje crossfitové méty iba ťažko dosahoval. Len neviem koho všetkého budem potrebovať k svojmu druhému muscle upu….

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Budem konečne úprimný, nenááávidim beh! Beh Ti podľa mňa roz…e (rozbije, pozn. redakcie) kĺby viac ako automaty rodiny v Rimavskej Sobote. Ten kto ho miluje sa iba rád chváli koľko km zabehol, a na aký maratón či iný beh sa chystá lebo je to teraz v móde.:(
Môj najobľúbenejší pohyb nie je crossfitový. Duch bývalého posilkára vo mne prebúdza neukojiteľnú chuť na prsia (občas aj na tie moje), lebo ako tvrdí Peter B.: “slabý si na prsa”, a to pri akomkoľvek crossfitovom cviku.
Ak sa bavíme o crossfitovom pohybe tak to budú “thrustre”, v tých si asi vo workoutoch verím najviac.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit, Tvoj bežný život?

Ako som spomínal, tak crossfit je v súčasnej dobe primárny šport,v ktorom sa denne realizujem a napĺňa ma energiou.
Ovplyvnil asi hlavne môj pohľad na cvičenie ako také a na ciele, ktoré chcem napĺňať. Uvedomil som si, že cvičenie nie je iba o fitness, ale o funkčnom tele, ktoré si pri crossfite budujem. Nikdy som nebol tak súťaživý ako pri crossfite. Milujem to keď sa zapisuje skóre na tabuľu a ak som čo i len o opakovanie, lebo sekundu lepší od ostatných. Samozrejmosťou je vplyv reklamy a sponzoringu mojich obľúbených atlétov Frasera a Sary, pretože aj ja nosím „metcony“, a chcem ich mať čo najviac.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

So súťaživosťou sa spája aj môj cieľ do budúcna. Keďže OPEN je len raz do roka a tam môžem súťažiť s celým svetom, mojou najväčšou výzvou je dosiahnuť najlepšie skóre v mojej kategórii a konečne poraziť mojich teamových kolegov.
Tak isto by som zas chcel medailu z Christmas Cup-u, ale neviem akú kategóriu by ste museli tento rok otvoriť, aby sa mi to podarilo.:) Cieľ, ktorý som dlho nevedel dosiahnuť bol práve bar muscle up, stavil som sa s Blankou o sushi, že kto to zvládne skôr, ten vyhráva. Nečakal som, že si zaplatí trénera. :) A tak som to už chcel dokázať iba sám pre seba. Je krásny pocit prekonávať svoje možnosti a schopnosti.
Crossfit mi tieto zážitky prináša každý deň. Tých cieľov je však ešte stále veľmi veľa a tým ďalším bude asi handstand walk. :)

Prezraď nám niečo, čo o Tebe ešte nevieme :)

Viete o mne čo potrebujem, čo neviete nepotrebujete Vy a čo vám nepoviem, to Vás nemusí trápiť :-).

Čokoľvek, čo by si chcel dodať.

Mám Vás rád, robíte mi deň a tvoríte veľkú súčasť môjho života. Ďakujem každému za milý úsmev, pekné slovo a priateľskú atmosféru. Držím palec aby nás spolu crossfit dlhodobo napĺňal pozitívnou energiou, a aby sme mali aj naďalej potešenie z tohoto športu. Vidíme sa zase raz pred tabuľou. Príďte ma poraziť. :)

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?