Ku CrossFitu nezahorel láskou na prvý pohľad, a k behu a angličákom hľadá lásku dodnes. No, keď mu odišli všetci kamaráti, s ktorými si chodil pokecať do fitka, a pribudlo mu 15 kíl na váhe po skoncovaní s cigaretami, rozhodol sa dať CrossFitu druhú šancu. Tá šanca ho drží dodnes a vďaka nej má za sebou vyše 250 tréningov, mohol si opäť kúpiť tenisky so šnúrkami, a dokonca ku CrossFitu priviedol aj svoju manželku, s ktorou sú už v podstate stálicami našich poobedných tréningov. Sme radi, že tú druhú šancu dal CrossFitu práve u nás a ešte radšej, že náš augustový člen mesiaca Mišo, vďaka nej pochopil, že pohyb by mal byť súčasťou života každého z nás.

Povedz nám niečo o sebe.

Mám 35 rokov, vyrastal som v Petržalke a posledných 10 rokov žijem v obci menom Zálesie. Profesne sa venujem obchodu, čo súvisí s mojim súčasným pôsobením na obchodno-marketingovom oddelení jednej perspektívnej belgickej fintech spoločnosti. V gyme ma je vidieť na poobedňajších tréningoch, kde sa pri mne často objaví aj moja o dve hlavy nižšia manželka.

Venoval si sa nejakej aktivite pred tým ako si začal cvičiť u nás?

Asi ako každé dieťa som skúšal veľa aktivít (hádzaná, basketbal, tenis), ale žiadna ma výrazne nechytila za srdce s výnimkou lyžovania a snowboardingu. Asi ako každý som skúšal aj klasické fitko, kde to bolo fajn pokiaľ tam chodili kamaráti, no individuálne ma to nikdy nedržalo dlhšie ako 3 mesiace. Za to hranie sa na PC a vysedávania v podnikoch ma držalo až moc.

Prečo si začal s CrossFitom?

Po 18 rokoch sa mi úspešne podarilo prestať fajčiť čo so sebou prinieslo aj prírastok 15kg tuku. Keď sa človeku orosí čelo pri obúvaní topánok, tak sa už nad sebou začne trochu zamýšľať. Vtedy som si povedal, že je čas so sebou niečo robiť. Crossfit som skúšal aj v minulosti, no veľmi rýchlo som s ním skončil z dôvodu vysokej intenzity, ktorú som jednoducho nedával. Z toho istého dôvodu mi to zrazu prišlo ako dobrý nápad v rámci odvykačky od cigariet.

Prečo práve CrossFit Proton?

Pala som poznal osobne, a tak bol Proton pre mňa logickou prvou voľbou. Na úvodnej konzultácii ma svojim prístupom presvedčil o tom, že nebudem hľadať nikde inde a prihlásim sa na Basic. Správnosť môjho rozhodnutia dokazuje aj fakt, že som pri tejto aktivite vydržal dlhšie ako 3 mesiace, čomu sa doteraz diví aj moje okolie. Spôsob akým sú postavené tréningy a tréneri, ktorí ich vedú mi jednoducho extrémne sadol.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Keď mi Adrián povedal, že si mám už konečne priložiť váhu na činku. Dovtedy ma všetci tréneri držali na ľahkých váhach z dôvodu nedostatočnej techniky. To, že som si mohol priložiť znamenalo, že už je technika v poriadku a niekam sa zas môžem posunúť.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Mám rád veslovanie a snatch. Nerozumiem si s behaním a burpees vo všetkých verziách. Verím ale, že časom sa skamarátim aj s nimi.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

Určite áno, okrem toho že sa už nespotím pri viazaní šnúrok na teniskách som tiež zistil, že aktívny pohyb je celkom zábavná činnosť ktorú vyhľadávam aj mimo tréningov. Vďaka konzultáciám s Luckou sa zas normálne stravujem a do jedálnička som zaradil aj mnou ignorovanú zeleninu. V gyme zas stretávam veľa inšpiratívnych ľudí, ktorých neustále zlepšovanie sa ma motivuje k tomu, aby som miesto výhovoriek hľadal spôsob ako sa posunúť ďalej.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Mojim hlavným cieľom je zlepšenie celkovej mobility a flexibility, ktorej nedostatok mi bráni v zlepšovaní sa vo veľa cvikoch od vzpierania, až po gymnastiku. Verím, že keď sa mi to podarí tak budem postupne škálovať čím ďalej tým menej pohybov.

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme…

I keď na to po tréningoch nevyzerám, tak ma naozaj napĺňajú šťastím a radosťou.

Chceš niečo dodať na záver?!

Ak by niekto povedal mojim bývalým telocvikárom že dobrovoľne cvičím gymnastiku a behám, tak by ho vysmiali. Toto je jasný dôkaz toho, že to čo robíte, robíte správne a dúfam že to budete robiť čo najdlhšie.

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?