Radka si len nedávno v Proton Christmas Cup-e vybojovala tretie miesto v škálovanej kategórii ale to je len jeden z dôvodov prečo sme práve ju zvolili za Member of the month. Zmena, ktorú Crossfit priniesol do jej života je naozaj viditeľná a nás to úprimne teší.

Povedz nám niečo o sebe.
Mám 26 rokov a keď práve necvičím, väčšinou pracujem. Pracujem v stavebnej firme na projektoch inžinierskych stavieb. Mám veľmi rada turistiku, prírodu, bicykel, milujem byť vonku a v poslednom čase zisťujem, že rada varím.

​Venovala si sa nejakej aktivite pred tým ako si začala cvičiť u nás?
Hrávala som volejbal a chodila som behať a sem tam plávať, robila som spinning, ale všetko len rekreačne.

​Prečo si začala s CrossFitom?
Ku CF ma priviedol kamoš od nás z dediny. Najprv som ísť nechcela, lebo som si myslela, že mesiac čo som mala prázdniny, je strašne málo na začatie niečoho, čo z jeho rozprávania znelo tak komplikovane. A tiež som vedela, že keď budem chodiť do školy, stíhať to nebudem. No presvedčil ma. Poviem vám, oplatilo sa, riadne ma to chytilo. Neskôr som šla na Erasmus do Viedne a tam som sa prihlásila na Basic. Keď som sa po škole zamestnala v Bratislave, vedela som aký šport hľadať ☺.

​Prečo práve CrossFit Proton?
CF Proton som si vybrala hlavne kvôli tomu, že ho mám po ceste do práce.

​Významný moment tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa ti vryl do pamäte?
Bol to moment, keď som sa vlani, deň pred Vianocami, naučila skákať double unders.

Aký je tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?
Tých obľúbených je viac. V podstate, keď sa zdokonalí technika a naberie sila, tak sa cviky stávajú obľúbenejšími. Aspoň u mňa to tak funguje. Tie neobľúbené sa mi premietnu v hlave až keď ich vidím vo WOD-e :)

​Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit, tvoj bežný život?
Určite ovplyvnilo. Od kedy chodím na ranné tréningy, kolegovia na mňa viac zazerajú keď prídem do práce až na 08:30, pričom oni sú v práci už od 06:30 :D … Srandujem… Jasné, ovplyvnilo ma to poriadne. Naučila som sa žiť zdravšie, jesť zdravšie a hlavne to, že pohyb je veľmi dôležitý. Je mi smiešne a zároveň smutno, keď neviem vyskočiť z boxu na hrazdu (myslím tak, že sa dotkneš panvou, inými slovami bar MU) pričom ako deti sme na preliezkach strávili hodiny. Cvičenie mi ubralo z váhy a okolie si to všimlo, čo je pre ženu narozdiel od mužov, príjemné počuť.

​Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? V rámci gymu alebo aj mimo neho?
Chcem sa prestať báť. Veľmi sa bojím, keď stojím na rukách. Ruky mám veľmi slabé, či už na hrazde alebo v stojke. Takže by som chcela, aby zmocneli. Taký maličký cieľ som dosiahla – nebojím sa urobiť OHS a naučila som sa DU a kliky. No je toho ešte veľa, čo treba zlepšiť.

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme :)
Možno by som prezradila, že sme v našej dedine Kalná nad Hronom spolu s kamarátmi založili s podporou obce Občianske združenie, ktoré pomáhalo organizovať rôzne podujatia. Okrem iného som s kamoškami založila spinning club, kde som spinning aj precvičovala asi 3 roky. A keď občas zájdem domov, tak v tréningu nepoľavujem, lebo kamarát, ktorý ma kedysi dávno priviedol ku crossfitu, založil v dedine Centrum funkčného tréningu Kalná.

Chcela by si niečo dodať na záver?
V Protone som strávila veľmi príjemné chvíle so super ľuďmi a kvalitnými trénermi, za čo im patrí veľká vďaka. ☺

Aďa

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?