CrossFiterka, tanečnica, psychologička, mačkomilka, a teraz už aj Member of the month – Lucia. Nebudem o nej prezrádzať všetko, radšej si prečítajte rozhovor až do konca. Ak chcete vedieť ešte viac, opýtajte sa jej v gyme. Stretnete ju v Protone určite viackrát za týždeň, čo nás viac než teší. Držíme palce v CF Open, Lucia!

Povedz nám niečo o sebe.

Ahojte, volám sa Lucia a tento rok budem oslavovať štvrťstoročnicu. (25 rokov, pre menej zdatných v počtoch)
Rada sa hýbem, veľa, často a skoro akokoľvek. Paradoxne, väčšina mojich NEcrossfitových kamarátov si myslí, že jediné čo robím, je chodenie na tréningy. Kiežby! Avšak pomimo tréningov pracujem – v jednom z korporátov v Bratislave, kde presedím niekoľko hodín denne na zadku. Okrem CrossFitu už nejaký ten čas tancujem.
Okrem tanca mám kocúra Eliota (#kdejeeliot), a boli by ste prekvapení koľko pozornosti a času si tento „plyšák“ vyžaduje…

Venovala si sa nejakej aktivite pred tým ako si začala cvičiť u nás?

Ako som už spomenula, tancujem, asi od 9 rokov. Najprv som tancovala hip-hop (áno, naozaj), neskôr som presedlala na latino a moderné tance. “Lucia, netancuj s tou činkou!”, “Lucia, neviem či si si nepomýlila hodinu s tancovaním…” :D áno…občas sa mi to pletie. Chodievala som cvičiť do fitka, dokonca zopár rokov. S trénerom, aj bez trénera. Okrem toho som si vyskúšala cvičiť doma iba podľa videí, hodiny jumpingu a kadejakých iných vecí.

Prečo si začala s CrossFitom?

Na CrossFit som sa dala nahovoriť bývalou členkou Peťkou, ktorú poznám práve z tanečnej skupiny, v ktorej tancujem.
Možno to znie ako klišé, ale naozaj som sa predtým cvičenia ako je CrossFit obávala. Myslela som si, že by som sa určite zranila a mala velikááááánske svaly. Čo ako som sama zistila nie je pravda (#malyhulk). Okrem toho, že sa niekedy zraní moja dušička, keď sa mi niečo nedarí podľa mojich predstáv.. :D
Vyskúšala som skúšobný tréning, ktorý bol pod vedením Michala. No a už som zostala. :D Ešte mam veľmi vrytú spomienku na basic a Ondrejove kotlebely…(my veríme, že to boli kettlebelly)

Prečo práve CrossFit Proton?

CrossFit Proton už zo spomínaného dôvodu, že ma sem nahovorila Peťa a zapáčilo sa mi tak, že som ostala. Vyskúšala som aj zopár iných gymov, aj mimo Slovenska, ale vlastne odvšadiaľ som odchádzala pobavená, alebo zhrozená.
Za mňa Proton vyhráva prístupom, trénermi, ale aj ľuďmi, ktorí sem chodia.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

:D Ha-ha kariéry…
Najlepšie na CrossFite je to, že ten moment nie je jeden. Pamätám si svoj prvý striktný zhyb, ttb, double under a konečne aj prvý bar muscle up, a vždy som z toho mala obrovskú radosť.
Ešte mám vryté do pamäti ako som sa po troch mesiacoch v Protone na každoročnom Christmas Cupe nedostala ani do finále. A tak som ďalšie dva roky za sebou túto súťaž vyhrala, dokonca v ťažšej kategórií. :D (maličkosť, ale teší ma to, Sašu už asi menej)

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Medzi moje najobľúbenejšie patria drepy – ťažké, ľahké, predné, zadné a aj tie na jednej nohe. V tesnom závese sú výpady, deadlifty, boxjump overs a tiež mám rada angličáky, naozaj!
Čo naopak nemám rada, sú pekelné stroje: veslo, airbike a skierg. A nie som kamoška so snatchmi a wallbally ma tiež vedia riadne prefackať, doslovne. Nerada behám, ale len preto, že to u niektorých vzbudzuje smiech.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

CrossFit ovplyvnil môj život veľmi. Nejde len o to, že si viem sama odniesť laptop, nákup na týždeň a ešte aj veci z dvoch tréningov naraz domov z auta. Naučila som sa napríklad aj oddychovať a mať rest.
A pomohol mi hlavne v mojej psychike, že som sa konečne po dlhej dobe prestala hnať za nereálnymi cieľmi a mierami a viacmenej sa so sebou vysporiadala a mala sa rada. Naučil ma viac sa zameriavať na to či je moje telo funkčné a zdravé a nie na to, či mám 45 kilo a zmestím sa do najmenšej konfekčnej veľkosti. Toľko k tejto téme a osvete ľudstva…:D

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Mojím cieľom v živote je čo najmenej ho presedieť na riti, len ešte rozmýšľam nad tým ako to zrealizujem. Možno si spravím CF level 1 certifikát. Skriptá už vytlačené mám…:D

Prezraď nám niečo, čo o Tebe ešte nevieme :)

Čo väčšina nevie je pravdepodobne to, že som vyštudovaná psychologička, nemám rada prekvapenia, mám rada rock and roll, 50-te roky a nemám žiadnu pamäť na mená…a na ostatné sa ma môžete opýtať osobne.

Čokoľvek, čo by si chcela dodať.

Chcem sa rozlúčiť, keďže toto je vrchol mojej kariéry…ALE NIE! Ďakujem, ak ste sa dočítali až sem.

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?