Otec, syn a legenda v jednej osobe, to je náš decembrový MoM. Hovorí sa, že to najlepšie zvyčajne prichádza nakoniec, no v našom prípade sa hodí dodať, že aj to najsilnejšie, resp. ten najsilnejší. Ku CrossFitu sa totiž dostal po strongmanovskej kariére a preto niet divu, že miluje ťažké váhy. Sme veľmi radi, že hoci CrossFit nie je vždy len o ťažkých váhach, Protonu je verný už viac ako 5 rokov, a to aj napriek angličákom a double undrom, na ktoré si zvykal trochu dlhšie. Kristián sa však nimi nedal odradiť, a teší nás, že svoj pozitívny prístup k tréningom šíri u nás dodnes. Viac sa o ňom dočítate v nižšie uvedenom rozhovore.

Povedz nám niečo o sebe.

Čaute! Mám 40 rokov, pracujem v poľnohospodárstve od mojich 18 rokov, priamo v Podunajských Biskupiciach (mestská časť BA), kde mám aj trvalý pobyt už od narodenia (moji predkovia tu žijú už cca 200rokov, ale to asi nikoho nezaujíma). Som ženatý a máme dvoch synov, desaťročného Tristana a štvorročného Teodora.

Venoval si sa nejakej aktivite pred tým ako si začal cvičiť u nás?

Venoval som sa posilňovaniu, trochu futbalu a nakoniec som bol strongmanom (to je šport, v ktorom dvíhaš, tlačíš, hádžeš kadečo, dôležité je aby to bolo tažké ?).

Prečo si začal s CrossFitom?

Vyššie spomínané strongman tréningy som navštevoval spolu so švagrom Dušanom – legendy a tréneri vedia o kom píšem (od januára je odhodlaný pokračovať vo svojej crossfitovej kariére), no a tam nám niekto navrhol či neskúsime hodinu CrossFitu (Filthy Fifty ), obaja sme skoro skapali, ale niekde v kútiku duše sa nám to asi zapáčilo, lebo krátko po tom sme začali poškuľovať po CrossFit gymoch.

Prečo práve CrossFit Proton?

Bol som to ja kto našiel Proton na nete, neviem či cielene alebo náhodou, no dali sme mu s Dušanom šancu, a už sme ostali.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Asi keď som už nepotreboval 2 zelené gumy na zhyby ? (najradšej by som sem napísal že môj prvý MU, ale na ten si ešte počkám). A dosť živo si pamätám aj na svoj prvý stokilový clean and jerk.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Najradšej mám burpees… kto ma pozná vie ?. No keďže mám vyše 120kg tak mi celkom dobre idú aj lifty, vzpieranie celkovo môžem, lenže je to CrossFit, a ako naschvál to vždy kombinujete s gymnastikou, alebo niečim iným. Veslá som si tiež celkom obľúbil, no SDHP vyslovene neznášam.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

Samozrejme že mi to ovplyvnilo život, som silnejší, aj tá kondícia je lepšia, hoci radšej by som zamenil 30% mojej sily za 30% lepšej kondície.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Krátkodobým cielom sú pistols a zlepšenie sa v DU, a tým dlhodobým je samozrejme muscle up.

Prezraď nám niečo, čo o Tebe ešte nevieme :)

Neviem či to viete alebo nie, som maďarskej národnosti, mam rád zvieratá, motorky, hory, ale aj more. Som veľmi rád, že pred 5timi rokmi som si vybral práve Proton a od januára môžem začať ďalšiu pätročnicu. ?

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?