Ako člena mesiaca by sme Vám tentokrát radi predstavili Mareka. Napriek tomu, že má náročnú prácu, ktorá mu zaberá značnú časť dňa, chodí do Protonu niekoľkokrát do týždňa. My mu tlieskame za jeho pozitívny prístup k tréningu a chuť neustále sa zlepšovať. Ak sa s Marekom chcete porozprávať osobne, zaručene ho nájdete po každom jeho tréningu u nás na bare s pohárom proteínu v ruke.

Povedz nám niečo o sebe.

Príjemný šok a milé prekvapenie, že ste si ma vybrali za člena mesiaca. O sebe som písal naposledy v životopise do práce :). Podľa rodného listu mám 30+ rokov a pochádzam z najkrajšej dedinky na Slovensku, ktorá sa nachádza medzi Spišským Hradom a Vysokými Tatrami :). Pracovný život mám náročný, živím sa ako obchodný zástupca. Poviem Vám, nebyť športu, už sa nevidíme. Už ani neviem, čo mi vadilo viac predtým ako som začal športovať, či to bol môj životný štýl, nadváha alebo moje čierne vlasy :D. Ťažko povedať, čo robím keď necvičím, pretože sa snažím športovať vždy keď mám nejaký voľný čas.

Venoval si sa nejakej aktivite predtým ako si začal cvičiť u nás?

Športu sa venujem rekreačne už niekoľko rokov. Maximálny relax je pre mňa beh s hudbou v ušiach v zimnom období. Moje teplotné PR je -14 stupňov :D. Pauzu som si dal iba v čase, keď som kupoval a rekonštruoval byt. Trvalo to asi 6 mesiacov, ale pocitovo som stratil 10 rokov života. Keďže som sa narodil v znamení vodnára, ovplyvnilo to moju záľubu v plávaní, ale rád sa aj bicyklujem a lyžujem.

Prečo si začal s CrossFitom?

Nebaví ma klasické fitko, nebaví ma sedieť na stroji. Vždy som mal po cvičení vo fitku pocit, že som pre seba neurobil dosť a nudil som sa. Ani osobný tréner ma nepresvedčil o tom, že to nie je nuda. Mám rad športy, kde môžem byť viac aktívny a na konci dňa si povedať, že dnes to stálo za to. Navštevoval som rôzne športové zariadenia, kde som skôr vyhľadával skupinové tréningy ako napr. Spartan, funkčný tréning a pod. Po presťahovaní bolo pre mňa v prvom rade dôležité, aké príležitosti na športové vyžitie sa vyskytujú v mojom okolí. Jedného pekného večera, keď som už konečne na webe nemusel vyhľadávať sedačky, postele a kuchyne, som natrafil na web stránku www.crossfitproton.sk, ktorá ma svojím obsahom zaujala. Prihlásil som sa na Basic a od vtedy to išlo samo. Začala moja nová CrossFit ,,kariéra’’.

Prečo práve CrossFit Proton?

Na začiatku to bola vzdialenosť od bytu, keďže ako vieme, v Bratislave nie je ľahké presúvať sa počas dňa z jedného konca na druhý. Po čase to bol Proton team, pre ich ľudský prístup, atmosféru a kvalitné tréningy, ktoré sa mne osobne veľmi páčia. Zistil som, že nie je technika ako technika. Musím povedať, že to bola zatiaľ moja najlepšia voľba.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Keď som prvýkrát otvoril dvere nášho gymu :). A na nedávnom tréningu, moja prvá stojka na hlave, v ktorej som sa udržal :)

Aký je tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Všetko záleží od daného dňa, ako som na tom po psychickej a fyzickej stránke ? . A hlavne od kedy chodím na CrossFit, menej obľúbené sa stali obľúbenými. Ale ak mám byť konkrétny, zatiaľ ma Proton nepresvedčil, aby som si obľúbil wall ball, double unders, handstand walk. Ale na všetko treba samozrejme čas. Aj po mesiacoch cvičenia si ešte stále zvykám na anglické názvy cvikov :).

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit, Tvoj bežný život?

Aktívne športujem už viac rokov, takže z tohto pohľadu mi vyslovene CrossFit môj bežný život nezmenil. Žije sa mi stále rovnako dobre a zdravo :D. Skôr ma ovplyvnil samotný gym. Kopec tréningov počas dňa mi nedovolí vyhovárať sa, aby som aspoň jeden nestihol a samozrejme, spoznal som niektorých z Vás.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? V rámci gymu alebo aj mimo neho?

Cieľ, cieľ, cieľ… Toto počúvam a riešim každý deň v práci, prirodzene to nemôže byť inak ani v osobnom živote :). Keďže som ,,inšpirovaný” dávať si ciele v práci, vždy sa snažím motivovať vo všetkom, aby ma to nejakým spôsobom bavilo. Až kým si nepoviem, že práve prišiel ten moment, ktorý som chcel dosiahnuť. Ak mám byť konkrétny, čo sa týka nášho gymu, momentálne je mojím cieľom zvládať tréningy v maximálnej kvalite a naučiť sa čo najviac. Môj životný športový cieľ sa naplnil po umiestnení blízko prvých priečok známej súťaže Spartan race v Poľsku, ešte keď táto súťaž začínala. Bol to super pocit, po ktorom som bol týždeň na maródke od vyčerpania :D. Mojím celoživotným úspechom je fakt, že i keď mi bol šport do istého momentu na míle vzdialený, dnes sa stal mojou neoddeliteľnou súčasťou. Naučil som sa rekreačné športy, ktoré som nikdy nevedel. Napríklad, prvýkrát som stál na lyžiach, keď som mal 25. Spomínam si na to, ako keby to bolo dnes. Lopušná Dolina, večerné lyžovanie, boli sme na svahu traja. Okoloidúci Čech mi ukazuje ako urobiť slalom :D. A dal som to!

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme :)
Myslím, že o mne neviete, že od momentu kedy som zmenil môj životný štýl som schudol 25 kíl :D

Čokoľvek, čo by si chcel dodať.
Najlepšie ma poznajú ľudia, ktorí sa so mnou trápia celý život. Počas hodinového tréningu nie je na dôverné rozhovory čas, každý sa sústredí na to, aby dal zo seba maximum. Navrhujem sa spoznať napríklad pri pohári proteínu. ? Ako všetci vieme, ten najlepší je od Michala.
Čo dodať na záver? Asi to, že kašlem na luxusné sprchy a šatne, tých som si už užil dosť. Dôležitý je ľudský prístup a kvalitný tréning, aby človek nemal pocit, že tréner tam bol len tak, aby si splnil svoj pracovný deň. A to Protonu ide veľmi dobre. Pokiaľ to tak bude, budem Vašim členom. Ďakujem za podporu a prajem gymu, aby Vás to stále bavilo.

Držte sa, Marek.

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?