Rešpekt vzbudzuje už z diaľky, a keby činka mala oči, tak by si ani ona nedovolila robiť mu problémy v „overhead“ pozícii. No aj s nimi sa náš tohtoročný prvý „member of the month“ dokáže popasovať so cťou a s úsmevom, pretože šport je pre neho, po mladších ženách, životnou láskou. My sme veľmi radi, že ho táto láska priviedla aj ku CrossFitu, ktorý sa podľa jeho slov stal jeho životným štýlom, vďaka ktorému si napríklad spravil profil na FaceBooku. Okrem toho sa ešte zbavil desiatok prebytočných kilogramov a dostal do kondície, ktorú mu môžu mnohí mladí chlapci len závidieť, a muži v jeho veku po nej len tajne túžiť. A ak Vy túžite o Marcelovi vedieť viac, čítajte ďalej, určite neoľutujete a obľúbite si ho minimálne tak, ako sme si ho obľúbili u nás v Protone.

Povedz nám niečo o sebe.

Ahojte! Volám sa Marcel, pochádzam z Pažravej pri Piešťanoch (miestni toto mesto volajú Trnava), zatiaľ mám 53 rokov (občas sa cítim na 33), pracujem vo firme, ktorej hlavnou činnnosťou je archivácia dokumentov. Mám dvoch dospelých synov a mladú ženu. Keď nie som v Protone, alebo v práci, venujem sa rodine, alebo svojim hobby, medzi ktoré patria: bike, turistika, chalupa, rád sa motám v kuchyni, a veľmi rád relaxujem vo wellnesoch.

Venoval si sa nejakej aktivite pred tým ako si začal cvičiť u nás?

Venoval som sa rôznym aktivitám, ale zrejme Vás najviac zaujímajú tie športové. Športujem od kedy som spravil svoje prvé kroky. Organizovaný šport je súčasťou môjho života od piatich rokov. Začínal som s karate, ako žiak som skúsil ľadový hokej, tenis, basketbal, a ešte neskôr hádzanú. Najviac si ma však získal basketbal, hrával som najvyšiu dorasteneckú ligu, a chvíľu aj mužskú ligu. Keďže moja láska k športu bola naozaj veľká, rozhodol som sa študovať na FTVŠ. Vydržal som tam do roku 1989, kedy som sa mylne domnieval, že lepšia budúcnosť na mňa čaká v zahraničí. Počas nie veľmi dlhého štúdia som však stihol pričuchnúť k rôznym športom, ale aj k železu. Tu sa datujú moje prvopočiatky bodybuildingu, vďaka ktorým sa moje športové aktivity, na roky rokov, obmedzili len na „búchanie železa“ v posilňovniach.

Prečo si začal s CrossFitom?

CrossFit registrujem asi od roku 2012, kedy mi môj kamarát, tiež Marcel, hovoril, že chodí na tréningy k nejakému chlapíkovi, ktorý má certifikát na trénovanie CrossFitu. Popísal mi „bear complex“, ktorý on cvičil so 60 kg činkou. Povedal som si, čo je to 60kg, skúsil som to v posilke a skoro som sa pos…Veľmi rýchlo som si uvedomil, že potrebujem znížiť svoju telesnú hmotnosť a zvýšiť svoju fyzickú kondíciu.

Prečo práve CrossFit Proton?
Zadal som do „google“: CrossFitové gymy v BA… a náhoda chcela, že som klikol na Proton. Zavolal som, prišiel som a ostal som.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?
Určite to bol môj prvý „bar muscle up“. Bolo to po tréningu, skúšal som ich s expandrom, išiel okolo Michal, a len tak utrúsil: „urob to isté, ale bez gumy“. A vyšlo to!
No a potom je tu ešte jeden moment, ktorý je už z dávnej doby, no pamätám si naň dodnes. Basic kurz som absolvoval ešte v starom gyme. Hneď prvý tréning som mal s Aďou. Bolo leto, a ak sa nemýlim, mal som na záver urobiť maximálny počet angličákov za 2 minúty. Nechcel som si urobiť pred „nejakou“ babou hanbu, tak som drel ako blázon a pot zo mňa len tak lial. Na záver tréningu, ako je zvykom, sme si išli s Aďou tľapnúť. Bol som hrdý na svoj výkon, a ako som stál nad tou útlou Aďou, tak som riadne ťapol a z mojej ruky sa oddelilo asi pol litra potu, ktorý pristál na tvári tej milej slečny. Takže ja som prechádzal krstom Protonu, a Aďu som pokrstil ja. Hanbil som sa ako pes. Aďa, ešte raz prepáč! ?

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Mám rád veslo, nerád robím všetky „overhead“ pozície, pretože mám obmedzenú mobilitu, čo mi spôsobuje vrásky na mojom CrossFitovom čele.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

ÁNO!!! Žena mi pravidelne nadáva, že som stále v gyme (hlavne cez víkendy), ale určite je pre mňa CrossFit životný štýl. Vďaka CrossFitu som sa naučil viac počúvať svoje telo, a zistil som, že nie je jedno čo zjem. Začal som jedávať viac zeleniny, a urobil som si poriadok v mojom jedálničku. A keď tak rozmýšľam, do gymu chodím ako do chrámu, všetky starosti, radosti a problémy ostanú na rohožke pred Protonom. Každý jeden tréning mi vyčistí hlavu, a neraz sa mi stalo, že po tréningu, keď som si vzal z rohožky späť všetky starosti, som sa na problémy pozeral úplne inak. No a aby som nezabudol, aj svoje facebookove konto mám len vďaka CrossFitu, aby som mal najlepší prehľad o tom, čo sa deje, resp. udeje v gyme.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Mojím najbližším cieľom a výzvou, je zdolať „MURPHA“ vo veste pod 50 minút. A zvládnuť kliky v stojke bez abmatu. Dlhodobý cieľ je pobrať sa na druhý svet čo najneskôr, a pokiaľ možno v čo najlepšom stave.

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme…

Mám rád akékoľvek koláče, v akomkoľvek množstve, ale tieto slasti si doprajem len málokedy.

Chceš niečo dodať na záver?!

Držím palce celému Protonu, a skutočne ďakujem za kvalitné tréningy a profesionálny prístup v každom jednom dni, a myslím to naozaj úprimne.
Na záver by som použil výrok, s ktorým sa maximálne stotožňujem: „Muž nemá právo byť amatérom v rovine fyzického tréningu. Je neho hanbou zostárnuť bez toho, aby zazrel tú krásu a silu, ktorej je jeho telo schopné.“

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?