Keby ste stretli Andreja pred pár rokmi, asi by ste ho nespoznali. Ak neveríte, pozrite sa na jeho Facebook profil. Teší nás, že k jeho definitívnej premene z partymana na zdravého mladého muža, prispel aj CrossFit Proton. Andrej nám už viackrát dokázal, že sa chce neustále zlepšovať a berie to naozaj vážne. Držíme mu palce, aby ho to nikdy neprestalo baviť a aby inšpiroval mnoho ďalších ľudí k pozitívnej zmene v ich živote!

Povedz nám niečo o sebe.

Mám 26 rokov. Pracujem v jednej poisťovni ako IT support specialist. Keď nepracujem a necvičím, tak trávim čas s rodinkou.

Venoval si sa nejakej aktivite pred tým ako si začal cvičiť u nás?

Od malička som hrával futbal. V časoch ťažkej puberty som s tým prestal, a keď som sa k tomu vrátil, tak som si zranil koleno a odvtedy to išlo s futbalom dolu vodou, ale našiel som si náhradu v podobe ľadového hokeja. Celkovo som bol vždy skôr ten aktívnejší typ. Príležitostne si zahrám aj tenis či volejbal. Vybehnem na kolieskové korčule alebo na bike. Momentálne je to už viac-menej iba Crossfit (že iba :D) a všetko s tým spojené.

Prečo si začal s CrossFitom?

S CrossFitom som začal, pretože som videl, že na mne začínajú nejak pribúdať nadbytočné kilá, potreboval som nejaký pravidelný pohyb. Do posilky som nikdy nechodil a ani ma to tam vôbec neťahalo, tak som si povedal, že skúsim CrossFit (aj keď som vlastne vôbec nevedel, čo od toho čakať) a uvidím. Začalo ma to baviť. Začalo ma to veľmi baviť.

Prečo práve CrossFit Proton?

S CrossFitom som začal v inom gyme (prvý tréning konkrétne 22.3.2016), ktorý nebol licencovaný, no zdalo sa mi ,že je to tam ok. No keď som prišiel do Protonu (vďaka mojej priateľke Miške, ktorá chcela skúsiť aj iný gym ako do ktorého sme chodili – týmto sa jej chcem poďakovať :D), tak som zistil čo to naozaj je a ako vyzerá profesionálny prístup. No kde by sme boli bez tých žien chlapi, čo?!

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa ti vryl do pamäte?

Nemám nejaký konkrétny, ten príde keď snatchnem vlastnú váhu (80kg) ale za významný krok považujem to, že som začal chodiť do Protonu.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Najviac obľúbený asi ring muscle up a najmenej..Hmmmm…Všetko overhead :D.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit, Tvoj bežný život?

Ovplyvnilo to úplne všetko v mojom živote. Bývaval som ťažký partyman (pozri fotky na fb, áno mal som dlhé vlasy a dredy :D). Môj týždeň vyzeral tak, že cez deň práca a večer si vždy niekde sadnúť k pivu, a pokojne aj každý deň. Piatok, sobota samozrejme iná liga, veď to všetci poznáme :D.
Keď sa na mne začali prejavovať prvé pozitívne výsledky z CrossFitu povedal som si, že sa nebudem predsa takto naďalej ničiť alkoholom. Vlastne som aj fajčil, heh už som aj zabudol. Niekedy bol tréning len o tom vypotiť zo seba zvyšky :D. Proste som s tým sekol.
Samozrejme aj moja rodinka na tom mala nemalú zásluhu. Tak sa to nejak spojilo všetko dokopy a teraz sa snažím jesť zdravo, každý deň cvičiť a dobre sa každý deň vyspať.
Doprial by som každému takúto zmenu. Je to super pocit. Keby som môjmu tatkovi pred 2 rokmi povedal, že prestanem „žiť” a budem len športovať asi by ma ťažko vysmial :D. Ale stalo sa a som za to rád.
Crossfit je proste pre mňa zázrak. Len o niečo menší ako moja priateľka so synom ?. NO PROSTE EXTRÉMNE PREMENY !!!

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? V rámci gymu alebo aj mimo neho?

Už som to spomínal – snatchnúť vlastnú váhu. Momentálne som 10kg od dosiahnutia cieľa.
Taktiež sa chystám na CrossFitový trénerský certifikát Lvl1. Hlavne kvôli tomu, aby som všetkému viac porozumel a rozšíril si obzory. Alebo? Raz vás budem zvolávať k tabuli. :D A daj si 50 burpees Miška! :D

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme :)

Hrám na gitare a spievam ? a ešte rád varím ale nerád po sebe upratujem :D Neznášam žehlenie.

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?