Kým 90% slovenskej popolácie rieši čo si dá počas pracovnej pauzy na obed, ona rieši aký workout ju čaká. To či jej bude alebo nebude chutiť záleží od toho, či v ňom budú, resp. nebudú double undre. Nieže by ich naša letná „Member Of The Month“ nemala rada, no zatiaľ im tak úplne neprišla na chuť. No aj napriek tomu sa im nevyhýba, lebo vie, že trpezlivosť nie len ruže prináša. No a my zase vieme, že Linda prináša na každý tréning pozitívnu náladu a úsmev, ktorý jej z tváre nemizne asi nikdy. Aj preto sme ju zvolili za našu ďalšiu členku mesiaca.

Povedz nám niečo o sebe.

Moje meno je Linda a môj vek je akurát 😊. Pracujem v IT firme už 15 rokov, no nie ako klasická ITčkárka. Pracujem však viacmenej len s chlapmi (s výnimkou niekoľkých žien), čo mi vyhovuje 😊.
Doma mám tiež len chlapov. A tiež mi to vyhovuje. Mohli by ste si myslieť, že ako jedinú ženu v rodine ma nosia na rukách, no nie je to celkom tak pravda, keďže veľa testosterónu znamená aj veľa hladných žalúdkov. Cez týždeň je u nás zhon, práca, škola, poobede úlohy, krúžky, povinnosti, no cez víkend spomalíme a travíme čas vždy ako rodina spolu. Chodíme na turistiku, plávať, na hríby, na bike, hráme spolu hokejbal. Nevadí nám však ani zlé počasie, pretože vtedy si spolu pozrieme nejaký dobrý film.

Venovala si sa nejakej aktivite pred tým ako si začala cvičiť u nás?

Áno, vždy som sa hýbala, dlhé roky som behávala. Pred covidom som 2 roky cvičila power jogu, po covide zase len ten beh.

Prečo si začala s CrossFitom?

Beh ma časom omrzel, jednak som behala vždy sama a druhak som už v ňom nenachádzala motiváciu. Chcela som jednoducho vyskúšať niečo úplne iné, a CrossFit ma vždy lákal, aspoň z videí, ktoré som sledovala. Okrem toho som už chcela cvičiť v skupine a nie sama.

Prečo práve CrossFit Proton?

Dôvod je jednoduchý – hľadala som v „google“ najbližší CrossFit gym, ktorý má tréning aj cez obed. Keďže ráno, poobede a večer mám povinnosti okolo detí. Obedová prestávka je tak pre mňa dokonalým časom na trening.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Veľmi rada spomínam na svoj 1OO kilový deadlift (mŕtvy ťah).

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Mám rada vzpieranie, nie úplne všetky tréningy venované tejto disciplíne, no vzpieranie mi rozhodne učarilo.
Čo mi naopak nejde podľa predstáv, sú „double unders“, tie sa podľa mňa v tomto živote nenaučím, a podobne ťažko mi idú aj cviky na hrazde, ale tam je to skôr o tom, že potrebujem silnejšie ruky a hlavne úchop.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

Áno, určite pozitívne. V prvom rade som rada, že idem príkladom svojim deťom, aby pochopili, že pravidelný pohyb je pre život dôležitý, a že ich nenútime robiť nejaký šport len tak, ale že aj my dospelí na sebe makáme. Má to blahodárny vplyv na moje zdravie. A ja osobne mám radost aj z toho, že vidím na sebe svaly, o ktorých som kedysi ani len netušila.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

V CrossFite sa ešte stále mám v čom zdokonalovať a vždy sa aj budem mať, takže dúfam, že ma bude ešte dlhé roky baviť aspoň tak ako doteraz, a jedného dňa sa dožijem toho, že workout s toes to barmi a double undrami zvládnem ľavou zadnou.

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme…

Zásadne netrénujem cez víkendy. Tie patria rodine.

Chceš niečo dodať na záver?!

Ďakujem za príležitosť byť „Member Of The Month“, a hlavne byť súčasťou CF Proton.

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?