“Prečo Soňa, prečo nie ja?” Koľkí z Vás si v duchu položili túto otázku? A koľkí z Vás mi podobnú znovu položia ďalší mesiac? :) Je to jednoduché. Lebo Soňa pečie parádne torty a aj napriek tomu dokázala za posledné mesiace výrazne zmeniť pomer svalov a tuku vo svojom tele :). Vďaka Nutrition Challenge sa skamarátila so zeleninou, čo nás nesmierne teší, a dúfame, že to bol len začiatok ďalších zmien. Ak ste Soňu ešte náhodou nestretli, najväčšiu šancu máte na tréningu ráno o 7:00. Naozaj je veľmi málo dní kedy v gyme nie je, takže by to nemal byť problém. Ďakujeme, že si s nami Soňa a želáme Ti mnoho splnených cieľov.

Povedz nám niečo o sebe.

Mám skoro 25 rokov a jedného dňa zo mňa možno bude advokátka. A ak náhodou nie som na tréningu, alebo v práci tak pravdepodobne pečiem, čítam, tancujem alebo niekde pijem kávu.

Venovala si sa nejakej aktivite pred tým ako si začala cvičiť u nás?

Od detstva som robila synchronizované plávanie (aby som bola presná, teraz sa to už volá umelecké plávanie), najprv ako pretekárka a potom ako trénerka. Odvtedy som si už len raz čas zaplávala alebo zabehala, a keďže moja sestra je inštruktorka jogy, posledné roky som prepadla aj power joge.

Prečo si začala s CrossFitom?

Možno tento príbeh mnohí poznajú (a možno aj z vlastnej skúsenosti) .. v tom čase som chodila s crossfiterom, a keďže pomerne dosť veľa času trávil na tréningoch, a pomerne dosť času trávil rozprávaním o CrossFite, rozhodla som sa (dobrovoľne, ak by to nebolo jasné), že by som to mala vyskúšať aj ja. Už po skúšobnom tréningu mi bolo jasné, že ma to tak rýchlo neprejde a odvtedy dosť veľa času trávim na tréningu a rozprávaním o CrossFite aj ja.

Prečo práve CrossFit Proton?

Viď odpoveď vyššie. A okrem toho som jeden tréning predtým vyskúšala aj v inom bratislavskom gyme, no keď som na prvom tréningu mala tú česť ísť hero workout, povedala som si, že toto asi nie je tá správna cesta pre mňa. Dala som tomu ale ešte jednu šancu a zistila som, že je to všetko hlavne o prístupe k tréningom a o ľuďoch. A keďže v Protone máme skvelých, trpezlivých trénerov a inšpiratívnych cvičiacich, už si ani neviem predstaviť, že by som trénovala niekde inde.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa ti vryl do pamäte?

Tie boli asi dva. Prvý, keď som preplakala víkend po Christmas Cupe, lebo som nebola spokojná s tým, ako som cvičila. A druhý bol ten, že som sa tento rok odhodlala prihlásiť sa na OPEN a spravila som svoje prvé zhyby.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Najradšej mám asi všetky cviky dolu hlavou a potom vždy ten pohyb, ktorý sa mi akurát podarí naučiť sa. A stále sa so mnou nekamarátia thrustre, wall balls a bike.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit, Tvoj bežný život?

Už niekto vôbec odpovedal, že nie? Samozrejme aj u mňa CrossFit zmenil veľa vecí, napríklad vstávam skôr, všade musím so sebou nosiť veci na tréning a veľa o CrossFite rozprávam. Aj cvičenie ako také ma začalo baviť oveľa viac ako doteraz, a dokonca som inšpirovala aj niektoré kolegyne, ktoré začali behávať a cvičiť, lebo je vraj super pocit mať svalovicu každý deň. A vďaka Nutrition Challenge som objavila aj zeleninu.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? V rámci gymu alebo aj mimo neho?

Ako člen skupiny o siedmej (pozdravujem chlapci!) by som asi mala napísať, že muscle-up. Ale okrem toho napríklad momentálne bojujem, aby som sa naučila spraviť viac TTB za sebou, alebo by som sa chcela do ďalšieho OPENu naučiť CH2B. Na CrossFite ma ale najviac baví práve to, že vždy je niečo, čo neviem a môžem sa to naučiť, a že sa mám stále v čom zlepšovať.

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme :)

Pokiaľ si pamätám, doteraz som ešte nebola cvičiť v ozajstnom fitku a nemám rada všetky zimné športy asi tak veľmi ako nemám rada zimu. A keď sa nekontrolujem, dokážem zjesť za týždeň celé kilo Nutelly len tak lyžičkou (aj keď to asi nie je veľké tajomstvo a asi sa veľmi nemám čím chváliť). A možno ešte aj to, že mám klaustrofóbiu, takže vždy keď je to možné chodím namiesto výťahu po schodoch.

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?