Máte radi prekvapenia?! Asi zbytočná otázka, pokiaľ sa bavíme o príjemných prekvapeniach, však?! V tom prípade musíte mať radi aj Michaelu, ktorá je z nášho pohľadu jedným veľkým príjemným prekvapením. Prirovnať by sme ju mohli k malému Bambimu, ktorý pri svojom prvom basics tréningu ledva stál na nohách a so strachom v očiach sledoval, čo od neho chceme. Dať jej do ruky akékoľvek závažie by hraničilo s pokusom o vraždu a úprimne Bambimu sme nedávali veľkú šancu na dlhšie prežitie v gyme.

Michaela sa však do tréningov a crossfitu zažrala natoľko, že dnes jej nerobí problém dostať nad hlavu 40 kíl a zo zeme odlepiť 80 kilogramovú činku bez toho aby sa jej polámali jej kedysi krehké nožičky. Michaela je skvelým príkladom, že trpezlivosť je cesta k úspechu a keď k tomu pridá svoju východniarsku náturu, tak je v gyme jednoducho neprehliadnuteľná, ta ne?!

Povedz nám niečo o sebe.

Ahojte, volám sa Michaela. Mám 27 rokov. Pracujem v americkej korporácii, čomu je prispôsobená aj moja pracovná doba. Fungujem opačne ako 90 percent ľudí. Ak necrossfitujem, tak oddychujem, sadím a rada by som napísala, že aj šijem a kreslím, ale na to nemám už vôbec čas (pevne verím, že to v dohľadnej dobe zmením).

Venovala si sa nejakej aktivite predtým ako si začala cvičiť u nás?

Moja predošlá fyzická aktivita bola na bode mrazu, čiže žiadna. S odstupom času už viem, že to bol smutný fakt. Kedysi dávno som skúšala behať, ale tak ako rýchlo to prišlo, tak to aj odišlo.

Prečo si začala s CrossFitom?

Myslím, že len úplnou náhodou. Chcela som popri práci cvičiť, ale rázne som zamietala cvičenie v posilkách (dodnes nechápem, ako to niekoho môže baviť). Napísala som bývalému spolužiakovi, ktorý je trénerom vo FitCampe. Vysvetlila som mu, že chcem niečo aktívne. Úprimne, nemala som ani tušenie, kam som sa to vlastne prihlásila a dodnes si myslím, že ste sa tam všetci stavili, že nevydržím ani prvý mesiac, keďže pre mňa bola ťažká aj drevená palica a 4 kg kettlebell ma na Basics kurze skoro prizabil.

Prečo práve CrossFit Proton?

Proton mi odporučil spomínaný spolužiak. Lepší crossfit gym v Bratislave vraj nenájdem. :)

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Ten ešte len príde, keď sa naučím konečne DU. :D Ale nie. Pre mňa je významné to, že ma to stále baví viac a viac. Každý nový pohyb alebo kilo navyše je pre mňa obrovská výhra (moja sestra stále neverí, že vôbec CVIČÍM).

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Veľmi dlho bol Power Clean na prvom mieste. Celé vzpieranie ma veľmi baví. Už len sa to naučiť poriadne technicky (pozdravujem Aďa, snáď mu raz nezruším nervy). Angličáky sú zasa vec, ktorej neviem prísť na chuť, no paradoxne devil press-y mi tak nevadia. Airbike prišiel priamo z pekiel, som o tom presvedčená.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

Fuuu. Keďže som predtým nerobila nič podobné, dosť výrazne otočil môj svet. Prehodnotila som napríklad celé svoje stravovanie. Už si trikrát dobre rozmyslím, čo zjem (predtým som si na raňajky dala kolu a k tomu horalku). Teraz každý deň chodím do práce nabalená krabičkami s jedlom. Myslím, že všetci v práci si myslia, že len varím. Začala som jesť zeleninu, veľa zeleniny… Moje dni majú režim a tréningy pre mňa predstavujú formu psychohygieny. Ako náhle tréner povie „10 sekúnd“, tak ma nezaujíma nič iné, len dostať zo seba maximum. V práci si inak myslia, že sme sekta a babka za mňa dáva slúžiť omše v kostole, pretože činky sú vraj zlo.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Mojím najbližším cieľom je spraviť striktný zhyb, aj keď len podhmatom. Myslím, že už nie som tak ďaleko. Stále sa zlepšovať v technike pohybov a kondičke. Menej odvrávať Paľovi. Naučiť sa používať dva a dve, aj keď ten Michalov pohľad, keď poviem, že DVA kolá je na nezaplatenie. (Jedno z posledných dvoch
tvrdení je klamstvo.)

Prezraď nám niečo, čo o Tebe ešte nevieme :)

Toto je najdlhší text, aký som napísala od strednej školy. Slohové práce neboli moja silná stránka. Ale to ani telesná výchova.:D

Čokoľvek, čo by si chcela dodať?!
Ďakujem trénerom za každú radu a pomoc (aj za tie tony sarkazmu) pri tréningu. Viem, že nie je ľahké vstať každé ráno/poobedie nastúpený s dobrou náladou a vysvetľovať. Ďakujem všetkým super ľuďom, ktorých som stretla v Protone (veď Vy viete).

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?