Skĺbiť rodinu, prácu a hobby je náročné. Bez práce nie sú koláče, bez rodiny radosť zo života, a bez hobby je človek ako robot, ktorý skôr či neskôr vyhorí. Ak si však človek namiesto výhovoriek nájde spôsob ako tieto tri veci v živote zosúladiť, tak v podstate vyhral jackpot. Tomáš je prototyp takého víťaza, pretože sa mu to úspešne darí už štyri roky. Stíha minimálne štyrikrát do týždňa ranné tréningy, pomáha svojej milujúcej manželke (iná by mu to asi nestrpela) s výchovou dvoch detí, a v práci stíha posielať rôzne „memes“ a „gifs“, a samozrejme tiež usilovne pracovať. Aj za túto jeho šikovnosť sme ho zvolili za májového MoM, viac sa o ňom dozviete z jeho odpovedí.

Povedz nám niečo o sebe.

Ahoj, volám sa Tomáš, mám 35 rokov, v auguste to budú 4 roky čo som členom Protonu a už od začiatku zásadne navštevujem ranné tréningy. Pracujem v medzinárodnej firme ako „network engineer“ a keď práve necvičím a nepracujem, tak sa venujem rodine – manželke a dvom deťom, ktoré majú 4 a 2 roky. Ak mi aj napriek tomu ostane trochu času, tak si pozriem film, seriál alebo čítam knihy.

Venoval si sa nejakej aktivite pred tým ako si začal cvičiť u nás?

Niekoľko rokov pred crossfitom som chodil do posilky, ale inak sa mi darilo športovej aktivite dlhé roky úspešne vyhýbať. Možno preto ma to teraz tak baví. ;)

Prečo si začal s CrossFitom?

Posilka ma pomaly prestala baviť – skĺzol som do rutiny, ktorú som si začal ozvláštňovať angličákmi, ale neboli tam na to vhodné priestory, a na otázku prečo to robíš som už nechcel odpovedať. Začal som hľadať nejaký iný typ cvičenia. Po zhliadnutí niekoľkých crossfitových videí bola voľba jasná.

Prečo práve CrossFit Proton?

Hľadal som gym, kde by som mohol cvičiť pred prácou a vyhral to Proton, keďže bol najbližšie. Vyskúšal som, a nad iným som už neuvažoval. Ale to nie je samozrejme jediné plus. Vyhovuje mi čas, spolutrpiaci, tréneri, vedenie tréningu. Krutý ranný humor a sarkazmus ma vždy nakopne do nového dňa.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Jeden z prvých wodov kde boli umne skombinované deadlifty a burpees do piatich kôl tak, že som mal na konci pocit, že potrebujem záchranku. Alebo prvý bar muscle up v rozcvičke pred open wodom, a potom rok nič. V podstate každý cvik, ktorý dokážem spraviť prvýkrát v Rx verzii je pre mňa významným momentom .

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Medzi obľúbené patria cleany (či už power alebo squat) a medzi tie menej patria box jumpy, lunges a šokujúco air squaty. V poslednej dobe sú zábavné aj tímovky, kde sa nedá opustiť, pretože to sa predsa nerobí.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

Samozrejme. Do tréningu sa nemusím nútiť, naopak, teším sa naň a beriem ho ako súčasť rannej rutiny (sem tam dokonca aj cez víkendy), nezadýcham sa tak ľahko, celkovo sa cítim lepšie a dokážem držať tempo s deťmi (kto má, vie o čom hovorím).

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Tých cieľov je veľa a progres pomalší, keďže už nemám 25. V momente, keď sa niečo zlepší, tak sa latka posunie. Momentálne je prioritou gymnastika: vedieť spraviť niekoľko bar muscle upov, aby to už bolo
použiteľné vo wodoch, ring muscle up… Jeden z cieľov, ktorý som dosiahol, a na ktorý som hrdý, je HSPU. Bojoval som s tým veľmi dlho ale výsledok stojí za to.

Prezraď nám niečo, čo o Tebe ešte nevieme :)

Som skromný, takže radšej nie…

Čokoľvek, čo by si chcel dodať?!
5:50!!!

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?