Za každým úspešným mužom stojí žena…hovorí sa. Úspech je však relatívny pojem a kým niekto ho meria peniazmi, pre niekoho je úspech zladiť rodinu, prácu, umenie a šport. Náš májový Member of The Month to zvláda na výbornú, a áno ku CrossFitu sa dostal vďaka svojej partnerke a matke ich syna. A prečo práve Peco?! Lebo vždy keď príde na tréning srší z neho pozitívna energia, nikdy sa na nič nesťažuje, a jednoducho si užíva každý jeden tréning, bez ohľadu na jeho zloženie, pokiaľ to teda nie je kombinácia vesla a wall ballov. Dámy a páni, ak sa chcete o Pecovi dozvedieť viac, čítajte ďalej…

Povedz nám niečo o sebe.

Keď práve necvičim, tak sa venujem nášmu synovi, lebo cvičí moja drahá. V Protone samozrejme. A popri tom stíham ubližovat ľuďom za peniaze, keďže pracujem ako tatér. Občas vyleziem s kapelou na pódium a tam zase po ľuďoch kričím. Proste ľudomil.

Venoval si sa nejakej aktivite pred tým ako si začal cvičiť u nás?

Niekoľko rokov pred tým, ako som začal s CrossFitom, som sa venoval thajskému boxu. Známi ma vtedy často vídavali chodiť s monoklami a možno sa o mňa aj trochu báli. Teraz už sú v kľude. Spáleny zadok zo situpov, ani holeň rozseknutú o box bežne nevidno. Možno iba smiešnu chôdzu po Karen. Zlaté monokle, poviem vám.

Prečo si začal s CrossFitom?

Moja kohabitujúca partnerka, ktorú väčšina z vás pozná pod menom Dášenka, chodila do Protonu už dlhšie. Keď som počul jej chválu, a videl jej nabite svaly, nechal som sa presvedčiť. Okrem toho som mal pocit, že by som mal popri thajskom boxe zamakať aj na silovej zložke, a skúsiť zasa niečo nové. Tak som skúsil a ako to dopadlo asi tušíte, keďže čítate tento text.

Prečo práve CrossFit Proton?

Ako som spomínal, za všetkým hľadaj ženu.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Sem napíšem, že prvé chest-to-bary počas Openu, a budem sa tváriť, že tú prvú sprchu po situpoch, a prvé roztrhnutie dlane si už nepamätám.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Možno to bude znieť ako klišé, ale môj obľúbený pohyb je ten, ktorý sa mi práve podarí dobre technicky zvládnuť. A na crossfitové pomery mám celkom rád beh. Neobľúbený cvik nemám. Ani si neviem predstaviť, že by niekto mohol mať. Neobľubené podľa mňa môžu byť len kombinácie cvikov a ich objem. Lebo aj angličák je super cvik (to jednotné čislo som použil zámerne). A napríklad take wallbally s veslom?! To je čisté zlo.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

To určite. Zistil som veľa o svojom tele a začal si dávať pozor ako sa hýbem aj mimo gymu.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Mojim cieľom je raz vyzerať ako Palo Červenka. Ale vážne. Nemám žiadny konkrétny cieľ, ako napríklad spraviť muscle up, snatchnúť 100kg a podobne. Hlavné je neprestať sa hýbať a užívať si to! Cesta je cieľ.

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme…

Viem hrať na gitare až priveľa country pesničiek.

Chceš niečo dodať na záver?!

Na CrossFite vás môže najviac zničiť vaše ego. A ešte Aďo, ktorý povie: „veď si ešte prilož“.

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?