Celoživotný optimista, vždy pozitívne naladený, s úsmevom, proste zlatý, tak vníma sám seba náš májový člen mesiaca. My môžeme jeho slová len potvrdiť a pridáme k nim ešte neuveriteľnú skromnosť a kľud, ktoré z neho vyžarujú…minimálne dovtedy, kým nevidí na tabuli napísaný beh, alebo double undre. Mohlo by sa na prvý pohľad zdať, že sa v tom momente mení podstata jeho osobnosti o 180 stupňov, a z jeho úst sa dokonca rinú nadávky toho najhrubšieho zrna, no on si len odriekáva svoju „mantru“, s ktorou zvláda stresové situácie oveľa ľahšie, asi ako Marcel Merčiak, keď ho „zarezali“.
Počas Murpha ju napríklad dokázal odriekávať takmer hodinu vkuse. Samozrejme oveľa jednoduchšie by bolo ten beh alebo švihadlo vzdať, no to nie je jeho štýl, a okrem vyššie spomenutých vlastností, je jeho odhodlanie a chuť napredovať tým najsilnejším dôvodom, prečo sme Vila vybrali za májového člena mesiaca. Viac o ňom, sa dozvieš z jeho odpovedí.

Povedz nám niečo o sebe

Volám sa Viliam, pochádzam z typickej starospesburáckej rodiny, v DNA pomixovaný celý kontinent. Mám 47 rokov, dve úžasné decká a skvelú manželku.
Pracujem pre medzinárodnú spoločnosť ktorá dodáva rôzne výrobné technológie, a vo firme zodpovedám za celé naše krásne Slovensko.
Keď práve necvičím alebo nepracujem, snažím sa byť s rodinou. Okrem toho veľmi rád a veľa čítam, počúvam hudbu alebo si pozriem niečo veselé. Svoju fotku z Murpha, napríklad.

Venoval si sa nejakej aktivite pred tým ako si začal cvičiť u nás?

Ako každé zdravé sídliskové decko som hrával futbal, guličky, jazdil na bicykli, rozbíjal čo sa dalo, bil sa, kradol ovocie v záhradách a hneval starých ľudí tým, že ma nevedeli dobehnúť. Už vtedy to bola príprava na toho Murpha.
Niečo vyše 10 rokov som ťahal veslá na Zlatých pieskoch. Veslovanie som hojne prekrýval s cyklistikou, činkami a sálovým futbalom. Vo vyššom vývojovom stupni svojej osobnosti som prešiel niekoľkými bojovými umeniami, prešlo pár rokov a vrátil som sa k činkám a bicyklu.

Prečo si začal s CrossFitom?

Ku CrossFitu som sa dostal úplne náhodne. Jedného dňa som „lietal“ po nete a narazil na stránku Protonu. Ani som neriešil, že CrossFit, jednoducho ma to zaujalo, vyplnil som formulár, a keď prišla pozvánka na prvú konzultáciu, dal som si dve magnézka na odvahu a vyrazil …a tak ma tu máte.

Prečo práve CrossFit Proton?

Osud. A karma určite, za tých starých čo ma nevedeli dobehnúť …v inom gyme by ma toľko netrestali behom.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

To ani nie je moment ale doslova míľnik a to ten , keď ma na nedávnom seminári Aďo pochválil , že dobre. 5 x za celý seminár! Chcel som mu zložiť básničku ale nakoniec som sa sebecky uspokojil s vlastným oslavným chorálom na moju osobu.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Nejako to nedelím. Prídem do gymu a snažím sa , ale fakt že snažím, urobiť čo je napísane.
Ale ak mám povedať, že najobľúbenejšie, čokoľvek s činkou. Áno aj napriek mojim obrovským nedostatkom v technike pri niektorých cvikoch. Na tej sa pracuje…No, nemám rád beh a trápia ma tie s…é „dablandre“. Ale uvedomujem si, že sa jedná o veľmi prospešné cvičenie na celé telo.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

Cvičenie a vlastne športovanie ma sprevádzajú celý život, napriek tomu musím povedať, že áno, CrossFit ovplyvnil môj život, totižto už v „basicu“ som zistil, že som celé tie roky asi ani necvičil. A veľmi mi pomáhajú individuálne tréningy s Mišom. Neskutočné, ako ma dokáže zničiť drevená palica bez toho aby na mňa dopadala v rukách niekoho iného.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Určite áno. Prím je technika pri niektorých cvikoch, ktorých moje prevedenie ani zďaleka nevystihuje ich názov, a keď budem ešte viac smelý či dokonca drzí, hádam sa aj „double under“ podarí. S Mišom a drevenou palicou som tam do pár rokov, pohodka. Toľko k cieľom v gyme. Mimo gymu, určite zostať aj naďalej zdravý, pozitívne naladený, s úsmevom, proste zlatý.

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme…

Niekedy, ale fakt, že len niekedy sa tvárim strašne nahnevane alebo sa môže zdať, že nadávam. Ale to sa jedná naozaj o veľmi ojedinelé situácie ako pri behu, alebo behu a možno ešte pri behu, trošíčka… Rodinu si cením nadovšetko. Hneď po humore, cyklistike, metalovej hudbe, rezňoch, činkách a káve…
Keď som mal 40, utrpel som veľmi vážny úraz chrbtice. Odvtedy mám niekedy problém s niekoľkými pohybmi ako napr. výpady a pod. Inak k uliatiu sa z domácich povinností a pracovania až do dôchodku to bolo málo.

Chceš niečo dodať na záver?!

Obdivujem všetkých, ktorí chodia makať do gymu, bez rozdielu, vážne. Aj tých bežcov, samozrejme… Aj ja sem chodievam rád, len aby sa vedelo.
Chcel by som poďakovať celému trénerskému osadenstvu za váš vždy skvelý prístup, rady, ochotu pri platení členského a deštrukčné povzbudzovania. Všetkým nám prajem pevné zdravie a veľa, veľa darčekov.

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?