Marec sa niesol v znamení prekonávania samého seba pre mnohých našich členov. No už štvrtým rokom sa prekonáva jeden z našich najstarších členov Peťo, ktorý si „osladil“ tohtoročný OPEN prvými muscle-upmi. Samozrejme to nie je jediný jeho pokrok v crossfitovaní. Ten totiž vidíme neustále každým rokom čo je u nás. Viac info o sebe Vám už povie Peťo sám :)

Povedz nám niečo o sebe.

Pracujem pre nemenovaný IT korporát, ktorý zamestnával aj niektorých z terajších trénerov v CF Proton. Mám 34 rokov a som neviazaný rodinným stavom. Mám rád všetko možné, z každého rožku trošku: všemožnú no najmä rockovú hudbu, sci-fi a fantasy filmy, počítačové hry, zimné športy, autá. Je toho veľa na vymenovanie.

Venoval si sa nejakej aktivite predtým ako si začal cvičiť u nás?

Áno, aktívne som sa venoval rôznym športom (cyklistika cez leto a snowboarding/lyžovanie cez zimu, aj bežecké lyžovanie) a pokúšal som sa vyrysovať svoju postavu pravidelnou návštevou posilňovne.

Prečo si začal s CrossFitom?

Bola to reakcia na nepríjemnú, dlhotrvajúcu situáciu v práci. Potreboval som niečo, kde by som vypustil paru. Zrovna v najhoršom mi kamarát hovorí, aby som išiel vyskúšať CrossFit, že to je dobré na vyčistenie hlavy. O CrossFite som počul už pred tým, a mal som v povedomí len, že to je vraj „záhul“. Nebol som ale reálne pripravený na to, čo ma čaká.
Pri prvom tréningu som myslel, ze hlavná časť je už rozcvička a v tretine hlavného WODu som si musel sadnúť a oprieť sa o stenu lebo som išiel odpadnúť. To bolo ešte predtým ako otvoril Proton svoju bránu.

Prečo práve CrossFit Proton?

Nie je v tom žiadna čarovná formula, proste sa mi tam páči. Gym na úrovni, vybavenie je funkčné a je ho dostatočne veľa pre všetkých. Tréningy nie sú preplnené. Najväčšia a najdôležitejšia je ale komunita. Viem, že to znie gýčovo ale je to tak. Keď už sa mi naozaj nechce, vždy ma donúti aspoň možnosť ísť medzi ľudí, stretnúť známe tváre, pokecať, porantovať (pre nás pojem neznámy, pozn. redakcie) a poradiť sa o veciach.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Momentálne je to môj prvý Muscle Up na kruhoch, ktorý som dosiahol počas tohtoročného CF Open.

Aký je tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Ktorýkoľvek WOD zahŕňajúci buď väčšie váhy alebo HSPU, ten ešte nemám zvládnutý. Mojou momentálne najväčšou slabinou je sila, takže akýkoľvek WOD s takouto zložkou, ma ničí. Kým sú váhy menšie alebo je WOD zameraný na kardio/výdrž nerobí mi to problém.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit, Tvoj bežný život?

Rozhodne to hlavne vylepšilo môj mentálny stav. Chcem sa zlepšovať, ale najdôležitejšie je, že sa po každom tréningu cítim lepšie hlavne psychicky. Určite sú aj iné športy kde sa človek môže vyventilovať ale žiadny nemá taký charakter ako CrossFit v Protone.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? V rámci gymu alebo aj mimo neho?

Stále je to 5 striktných HSPU. Hlavným cieľom je, zvládať všetky základné pohyby a najmä tie gymnastické. Postupne sa cez ne dostávam. Minulý rok to bol BMU, tento rok MU a samozrejme, pár rokov do zadu to boli dvojšvihy na švihadle.

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme :)
Eeeeee…mám rád sladkosti, až iracionálne. A chcel by som žit v krajine, kde sa dá ešte zažiť regulárna zima, so snehom a mrazom.

Aďa

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?