„Vernosť chráni!“ Toto tvrdenie by mohlo byť pokojne mottom nášho marcového člena mesiaca Pala. Sú to totiž takmer už štyri roky, odkedy prvýkrát prekročil prah Protonu. Ako sám priznáva, niekedy je to pre neho ťažšie nájsť si čas na tréning, no sme radi, že vždy si ten čas a cestu k nám nájde a jeho vytrvalosť a odhodlanie môžu byť príkladom aj pre ostatných.

Povedz nám niečo o sebe.

Ahojte, volám sa Palo, mám 32 rokov a tento rok to budú už neuveriteľné 4 roky čo chodím do Protonu. Mávam obdobia keď cvičím skoro každý deň, ale naopak aj také že mám zaznamenaný len 1 tréning za mesiac :D. Medzi prácou a tréningom až tak veľa času neostáva, chodím na prechádzky so psom, občas bicykel cez víkend, prípadne výlet na motorke, keď je pekne. Večer si väčšinou pozriem nejaký dobrý film alebo seriál.

Venoval si sa nejakej aktivite pred tým ako si začal cvičiť u nás?

Najprv som začal s tenisom keď som mal asi 6 rokov. Tenis som hrával 4-5 rokov. Na gymnáziu som potom 8 rokov aktívne robil atletiku, hlavne šprinty (60m, 100m) a skok do diaľky. Tréningy sme mávali približne 7x do týždňa. Po škole som s atletikou skončil a chodil som asi 2x za týždeň do posilky.

Prečo si začal s CrossFitom?

V posilňovni bola po čase celkom nuda a chcel som vyskúšať aj niečo iné. Kamarát ma zavolal, že či vyskúšame crossfit, najprv som ani moc nechcel, ale povedal som si že prečo nie. V tom čase som ani netušil čo je crossfit, len som vedel, že zrejme nejaký kruhový tréning.

Prečo práve CrossFit Proton?

Po prvom skúšobnom tréningu v Protone sa mi crossfit hneď zapáčil, myslím že to boli wallbally a KB swingy. V podstate som nikdy nemal dôvod hľadať iný gym, myslím si, že máme super trénerov, priestory aj vybavenie.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Asi prvý bar muscle up, ktorý som dlho nevedel spraviť. Overhead squaty sa mi na začiatku robili veľmi ťažko aj s prázdnou činkou, teraz je to už o niečo lepšie, ale stále je čo zlepšovať.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Obľúbené sú väčšinou gymnastické cviky a celkom mám rád aj cviky s ťažkou váhou v menšom počte opakovaní.
Nemám rád angličáky, robím ich vždy pomalšie ako ostatní a strašne ma vyčerpávajú.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

Ale áno, vždy sa človek cíti lepšie, keď mu nepretŕča brucho cez opasok. A aj keď by možno bolo jednoduchšie kúpiť si väčšie nohavice, trénovanie ma baví podstatne viac.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Chcel by som sa naučiť free hanstand a zlepšiť handstand walk. Potom zlepšiť hlavne silu v nohách, ktoré mám relatívne slabé. A hlavný cieľ je nemať hluché obdobia bez gymu, lebo keď netrénuješ tak sa nezlepšuješ.

Prezraď nám niečo, čo o Tebe ešte nevieme :)

Milujem deadlifty…

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?