Marcovým členom mesiaca je muž paradoxov. Má strach z lietania, no miluje cestovanie. Je workoholik, no do dvoch rokov by rád precestoval 50 krajín sveta, v školských časoch bol oslobodený od telesnej výchovy, teraz si prispôsobuje pracovný kalendár tréningom v gyme. Znie to až neuveriteľne, keďže aj on bol zo začiatku voči CrossFitu skeptický a mal obavy, či ho zvládne. Prekročil však prah svojej komfortnej zóny a dnes pravidelne navštevuje naše poobedné tréningy, vďaka ktorým sa kontinuálne zlepšuje a napĺňa svoje ciele. A kto vie, možno jedného dňa si obľúbi aj výskoky na box, výpady a zapamätá si mená aspoň piatich ľudí, s ktorými sa pravidelne na tréningoch stretáva. Viac sa o Kristiánovi dozviete z jeho odpovedí.

Povedz nám niečo o sebe

Volám sa Kristián a pochádzam z malej obce vedľa Galanty, avšak už viac ako 15 rokov žijem v Bratislave. Pracujem ako manažér v poisťovni Allianz. Keď necvičím a nepracujem, tak rád cestujem. Každú voľnú chvíľku využívam na cestovanie, alebo na tréningy v Protone.

Venoval si sa nejakej aktivite pred tým ako si začal cvičiť u nás?

Ako väčšina ľudí som chodil do fitka, no tento štýl pohybu ma nebavil. Počas základnej školy som súťažne hrával tenis na okresnej úrovni.

Prečo si začal s CrossFitom?

Ako som spomínal v predošlej otázke, niekoľko rokov som chodil do klasického fitness centra. Som typ človeka, ktorého monotónne činnosti veľmi rýchlo prestanú baviť, takže postupom času som tam chodieval viac zo zvyku ako z radosti. Vtedy som si povedal, že je čas na zmenu a začal som googliť iné možnosti tréningov. Náhodou som narazil na CrossFit, o ktorom som predtým ani len nepočul. 😊 Tak som si povedal, že vyzerá to akčne a lákavo, dám tomu šancu.

Prečo práve CrossFit Proton?

CrossFit Proton ma v prvom momente zaujal svojou webovou stránkou a samozrejme recenziami. Na úvodnú konzultáciu som išiel s malou dušičkou, lebo som nevedel čo ma čaká. Avšak po 20 minútach a úprimného rozhovoru s Paľom som si povedal, že ma to asi bude baviť, hoci po videách na youtube, kde som si pozeral crossfitové tréningy som si celkom nevedel predstaviť ako to ja zvládnem. Po prvých Basic tréningoch som si ale uvedomil, že som na dobrom mieste lebo všetci tréneri mali trpezlivosť a veľmi dobre vysvetľovali pre mňa nové pohyby. Toto moje nadšenie nekleslo ani po lockdownoch, ktoré môj Basic predlžili o niekoľko mesiacov, a tešil som sa späť na tréning, samozrejme to aj vďaka videám, ktoré ste natáčali k workoutom na doma.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Asi taký najvýznamnejší moment bol pre mňa moment, keď som dokázal prvýkrát spraviť niekoľko zhybov bez expadra, samozrejme nebola to veľká séria, no mne tie dve opakovania tak pripadali. Viem, pre niekoho je to štandardný cvik, ale pre mňa to bolo splnenie prvého cieľa, ktorý som si dal.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Vždy sa najviac teším na workouty, ktoré zahŕňajú kettlebell swingy, a naopak nie som veľký fanúšik výskokov na box a výpadov.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

Som veľký workoholik a vďaka CrossFitu som si dokázal nastaviť pracovný režim. Dopredu sa prihlásim na poobedné tréningy, tým pádom to považujem za záväzné a svoj pracovný čas si organizujem tak aby som stihol prísť na tréning.  Takže vďaka CrossFitu som našiel zdravý balans medzi prácou, voľným časom a pohybom.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Určite, a je ich niekoľko, v rámci gymu aj mimo neho. Napríklad určite sa chcem naučiť konečne skákať double undre, či prekonať svoj strach z box jumpov či zo stojky. V súkromí som si dal za cieľ precestovať za dva roky 50 krajín sveta, a tento rok absolvovať poznávačku v Iráne.

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme…

Neviem či neviete, ale mám veľmi zlú pamäť na mená. Preto sa snažím vždy vyhnúť zapisovaniu iných na tabuľu.  A tiež sa extrémne bojím lietania.

Chceš niečo dodať na záver?!

Nikdy som nemal extra pozitívny vzťah k cvičeniu. Svedčí o tom aj to, že celý život som bol oslobodený od telesnej výchovy. Vám v Protone sa podarilo niečo, o čo som sa dlho snažil. Vybudovali ste vo mne radosť z pohybu a denne sa teším na tréningy (samozrejme okrem tých s výskokmi a výpadmi). Takže za to Vám chcem poďakovať, a som veľmi rád, že môžem byť súčasťou CF Proton.

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?