Marcový člen mesiaca by pokojne mohol dostať aj nálepku „frajer na záver“, pretože jeho životný bar muscle up z tohtoročného OPENu, ktorý prišiel v poslednej sekunde workoutu, si bude(me) ešte veľmi dlho pamätať. Na človeka, ktorý viac ako polovicu života vyťahoval len svojho žolíka, vždy keď sa mu nepáčil program, je vytiahnutie seba samého nad hrazdu naozaj heroický výkon. Nestalo sa to samozrejme len tak zo dňa na deň, pretože zázraky sa dejú len vo filmoch, obzvlášť v tých pre dospelých, ale bolo to výsledkom jeho trpezlivosti, vytrvalosti a dôvery v tréningový proces. Jednoducho keď vydržíš, dejú sa veci, a Tomáš, náš marcový člen mesiaca, je toho živým dôkazom.

Povedz nám niečo o sebe

Ahojte, volám sa Tomáš, ale niektorí ma poznáte ako Vellnera z Wishu. Narodil som sa v Bratislave a mám ešte čerstvých 32 rokov. Vyštudoval som… ak sa to dá tak nazvať, strednú dopravnú školu, takže viem o autách úplne všetko. Žartujem. Moja 4-ročná prax spočívala v čístení auta riaditeľke, natieraní lavíc a triedenia šrotu do zberných surovín. Inými slovami, som IT-čkár. Pracujem 12 rokov v menšej firme, kde sa venujeme vzdelávaniu učiteľov. Vďaka takmer neobmedzenému homeofficu, ma môžete stretnúť na ktoromkoľvek tréningu počas dňa, najčastejšie však 5:30. K mojim hobby patria počítačové hry, majstrovanie rôzneho druhu a v poslednej dobe aj akákoľvek fyzická aktivita.

Venoval si sa nejakej aktivite pred tým ako si začal cvičiť u nás?

Ako dieťa som vlastnil žolíka v podobe ospravedlnenky z telocviku, ktorého som vyťahoval vždy, keď sa mi nepáčil program. Ak sa hrali kolektívne športy, zázračne som vždy vyzdravel. V tomto duchu som pokračoval aj po škole a prepracoval som sa k peknej obezite. Väčšinu života som presedel za počítačom. Jedinú výraznejšiu aktivitu v mojom živote tvorili nárazové obdobia posilňovne a novoročné predsavzatia o schudnutí, ktoré síce platili vždy iba do marca, ale aj vďaka nim som sa dostal pod číslo 100 na váhe. Všetky ďalšie aktivity už sú spojené s Protonom.

Prečo si začal s CrossFitom?

Ja som vlastne nevedel, že som začal s CrossFitom. Bolo mi jednoducho oznámené, že idem na Basic. Po približne trištvrte roku vyhýbania sa a utekania z témy “či nechcem začať chodiť aj ja”, sa moja milovaná polovička rozhodla konať, a dala mi k narodeninám poukaz do Protonu, vraj je to najlepší darček aký som mohol dostať. Je pravda, že som to v tej dobe nevidel úplne podobne, ale už po úvodných Basic tréningoch som zmenil názor a dnes si tlčiem hlavu, že som nezačal oveľa skôr.

Prečo práve CrossFit Proton?

Keďže som bol do Protonu tak trochu zavlečený, tak odpoveď na túto otázku nemám. Rád by som ale využil tento priestor na poďakovanie mojej Sandre za to, že spravila rozhodnutie za mňa a prihlásila ma. Viem, že ešte dnes by sa mi darilo vymýšľať výhovorky a tým pádom by som prišiel o všetky tie zážitky, ľudí a celkovo progres po fyzickej aj psychickej stránke.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Teším sa z každého progresu v pohyboch, ale konkrétne to je asi bar muscle up na tohtoročnom OPENe, ktorý bol pre mňa výnimočnou bodkou a zároveň odmenou za moju prácu v gyme po celý rok. Dva ďalšie momenty sú skôr zážitky, ale taktiež za ne vďačím CrossFitu a budem si ich dlho pamätať. Sú to oba Proton campy a možnosť zacvičiť si na Wodapalooze v Miami.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Asi nemám vyslovene obľúbený pohyb. Čo som kedysi mal rád, dnes už nemám a naopak. Snáď jediná ostala v obľube po celý čas hrazda, aj keď ma raz tvrdo posadila na zadok. Nenahnevám sa ak je na programe ľahšia činka, veslo alebo double undre. Naopak nemusím ťažký deadlift/drepy alebo situpy.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

Samozrejme. Cítim sa asi fyzicky aj psychicky najschopnejší vo svojom živote. Naučil som sa nové pohybové vzorce, ktoré si prenášam do každodenného života. Napríklad nosenie nákupu so správnym držaním tela, odťahovanie kolies na aute pomocou deadliftu, či prebudenie mojej panvy vďaka kettlebellovým swingom, z čoho sa teší celá domácnosť… tých vecí by sa dalo menovať množstvo. Mimo vylepšení tela, mi CrossFit priniesol kvantum nových priateľov, za čo som veľmi vďačný.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Všeobecne by som chcel zlepšiť pevnosť a flexibilitu tela. V rámci gymu povýšiť BMU a HS walk na úroveň použiteľnú aj do workoutov. Možno tento rok aj prvý ring muscle up.

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme…

Som veľmi introvertný človek, ale vďaka Protonu sa to darí meniť. Čokoláda a iné sladkosti mi chutia najviac v noci, keď sa náhodne zobudím. Prekvapivo, moja najobľúbenejšia farba nie je oranžová.

Čokoľvek, čo by si chcel dodať na záver…
Na záver by som chcel poďakovať za možnosť byť Member Of The Month. Celému Proton tímu za ich každodennú prácu a všetkým členom za vytvorenie úžasnej komunity.

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?