Peťo si len nedávno odniesol bronzovú medailu v scaled kategórii Christmass Cup-u. Ak ho niekto z vás ešte náhodou nestretol, bude si musieť pekne privstať a prísť na náš prvý ranný tréning. Týmto sposobom chceme oceniť jeho progres a prístup k tréningom počas rokov, čo je s nami.

Povedz nám niečo o sebe.
Mám 32 rokov, a keď necvičím v Protone, tak si idem niekam zabehať. Okrem športových aktivít mi zostáva čas aj na prácu. Vyštudoval som Stavebnú fakultu a v tomto odvetví aj pracujem. Keď nie som v práci a nešportujem, veľmi rád cestujem.

​Venoval si sa nejakej aktivite pred tým ako si začal cvičiť u nás?
Pred Crossfitom som sa 5 rokov venoval posilňovaniu. Pred posilkovým obdobím som mal asi dva roky obdobie behu a pomedzi to som občas hrával squash. No a predtým som sa športovým aktivitám vyhýbal, čo bolo na mne dosť vidno. Nebolo to spôsobené len necvičením a nehýbaním sa ale aj stravou!

​Prečo si začal s CrossFitom?
V posilke ma to už veľmi nebavilo a rozmýšľal som nad nejakým iným športom, ktorému by som sa mohol venovať. Registroval som, že existuje niečo také ako CrossFit, prečítal som si o tomto športe zopár článkov (neodradili ma), pozrel niekoľko videí a rozhodol som sa prihlásiť na skúšobný tréning.

​Prečo práve CrossFit Proton?
CrossFit Proton sa nachádza blízko môjho bydliska aj mojej práce. To ale nie je jediný dôvod. Okrem toho tu vládne veľmi dobrá atmosféra, pozitívne hodnotím prístup trénerov. Super vec je tréningový denník, kde môžem sledovať svoj progres a 5:50 sa tam schádza celkom fajn skupinka ľudí.

​Významný moment tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa ti vryl do pamäte?
Na nejaké obzvlášť významné momenty v mojej CrossFit kariére si nespomínam, avšak dlho som mal problém dostať sa do stojky o stenu. Keď sa mi to prvýkrát podarilo, bol to celkom príjemný pocit. Taktiež tretie miesto (aj keď v kategórii scaled) na Christmas Cup-e 2017 ma celkom potešilo.


 

Aký je tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?
Nemám rád cviky, kde musím dopnúť lakte. Všetko ostatné okrem burpees je fajn. Moje najobľúbenejšie cviky/pohyby sú pull ups, push ups a beh (ale nie šprint, radšej behám dlhšie trate).

​Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit, tvoj bežný život?
Samozrejme. Mám oveľa viac Reebok oblečenia.

​Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? V rámci gymu alebo aj mimo neho?
​Cieľov, ktoré chcem dosiahnuť, som mal aj mám veľa. Niektoré sa mi podarilo dosiahnuť, na iných pracujem. Bez konkrétneho cieľa sa človek v živote nikam neposunie. V oblasti CrossFitu je mojim cieľom (r.2018) vedieť spraviť bar muscle up, handstand push ups a pistols. Ďalší športový cieľ je odbehnúť v nasledujúcej sezóne polmaratón za 1:40 (musím sa zlepšiť o 10 min).

​

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme :)
Asi o mne neviete, že mám rád dobrú kávu a nemám rád mlieko.

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?