Hovorí sa, že dvakrát do tej istej vody nevstúpiš. No hovorí sa aj, že výnimky potvrdzujú pravidlo, a naša novembrová „member of the month“ je toho živým dôkazom, pretože do crossfitových vôd vstúpila už dvakrát. Prvý raz to bolo ešte v roku 2015, a bola to láska na prvý pohľad. Kvôli pracovným povinnostiam však táto „love story“ nemala dlhé trvanie, no osud to zariadil tak, že ich spoločné cesty sa opäť preťali a do crossfitových vôd už nieže vstúpila, ale priam skočila. Jej nadšenie a radosť z tréningov môžu, a mali by byť inšpiráciou pre všetkých, veď ako sama hovorí: „život treba žiť naplno a snažiť sa o to, aby tých dobrých dní bolo, čo najviac!“. My sme veľmi radi, že sa Hanka ku CrossFitu vrátila, ešte radšej, že sa vrátila do Protonu, a tiež, že CrossFit pozitívne zmenil jej život. O tom si už ale prečítajte sami v jej odpovediach.

Povedz nám niečo o sebe.

Ahojte, volám sa Hana a mám 37 rokov. Ak nepracujem, a necvičím, tak rada venujem čas svojim priateľom, rodine, turistike, prípadne dobrej knihe.

Venovala si sa nejakej aktivite pred tým ako si začala cvičiť u nás?

Od malička som bola vedená k športu. Takmer celú základnú školu som plávala, na strednej to bolo zase karate. Potom také tie babské klasiky ako zumba, jumping, spinning, nejaká posilka. Boli ale žiaľ aj obdobia, kedy som nerobila vôbec nič.

Prečo si začala s CrossFitom?

Prvý alebo druhý raz? Ale asi postupne… V roku 2015 som chodila do posilky a na spinning, ale postupne ma to prestávalo baviť a hľadala som niečo iné. Už si presne nepamätám ako sa u mňa v slovníku vyskytol CrossFit, ale načítala som si o tom na nete, že je to intenzívne, silové, každá hodina je výzva a zajulalo ma to natoľko, že som hľadala nejaký gym v okolí. S kamoškou sme si dohodli skúšobnú hodinu. Veľmi sa mi to páčilo a tak prišiel basic kurz a nejaký čas strávený v Protone. Kedže som si neskôr našla časovo náročnú prácu, kde žiaľ reálne nebol čas stíhať tréningy, musela som gym opustiť.
Po niekoľkých rokoch a mnohých kilách navyše, som sa rozhodla, že takto to ďalej nejde a musím so sebou niečo robiť. Vedela som aké účinky CrossFit má a tak som pred dvomi rokmi absolvovala vstupnú konzultáciu, a druhý basic kurz.

Prečo práve CrossFit Proton?

Hľadala som gym blízko môjho vtedajšieho bydliska a Proton bol prakticky cez cestu. Po skúšobnom tréningu a následne basic kurze som vedela, že už inam ísť nechcem.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Všetko čo sa podarilo prvýkrat ale aj tie momenty keď som si uvedomila progres napríklad pri zhyboch. Samozrejme prvý TTB, HSPU, ťažšie váhy na činke. Keby mi niekto pred dvomi rokmi povedal, že toto raz dokážem tak mu neuverím.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

K obľúbeným patria angličáky, najlepšie sú tie “korenené”, napríklad s preskokom cez činku alebo box. S činkou sú to najmä deadlifty a cleany. S hrazdou sa snažím skamarátiť a sem tam mám pocit, že aj ona so mnou…rozhodne na tomto vzťahu chcem popracovať. Medzi vyslovene neobľúbené sa rozhodne radí snatch a pohyby v OH pozícii – cítim sa pri tom ako konár vo vetre a môj zadok tiež ten pocit zdieľa, nakoľko som neraz pri týchto “lahôdkach” na ňom skončila.

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit Tvoj bežný život?

Rozhodne áno. Ako som vyššie písala, pred dvomi rokmi som sa do Protonu vrátila oveľa väčšia ako som z neho roky dozadu odchádzala. Momentálne som v kondícii v akej som nikdy v živote nebola. Som oveľa aktívnejšia, mám viac energie. Myslím si tiež, že keď človek vie čo všetko dokáže, tak sú aj životné prekážky akési menšie, ľahšie prekonateľné.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Určite by som sa rada dostala k nadväzovaným opakovaniam na hrazde, ťažším verziám jednotlivých cvikov. Vždy je na čom pracovať.:-) V súkromnom živote asi taká klasika, žiť plnohodnotne a mať viac dobrých ako zlých dní.

Prezraď nám niečo, čo o tebe ešte nevieme…

Neviem či neviete, lebo myslím, že mnohí vedia, no keď zazerám, tak len zaostrujem lebo nevidím. Takže si to prosím nikto neberte osobne.

Chceš niečo dodať na záver?!

Chcem sa veľmi poďakovať tréneskému tímu za každú super hodinu, za nutričný program a Lucku, bez nej by som o najlepšej kondičke určite nepísala. Taktiež super členom Protonu, medzi ktorými som si našla skvelých priateľov. Nech to všetko takto ladí ešte dlho.

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?