Vraj má ženské meno Nikola francúzsky pôvod a v preklade znamená „víťazstvo“. Jej osobným číslom je 4ka – Sila.
Neviem, či môže meno naozaj ovplyvniť charakter človeka, ale na našu Niku to sedí ako uliate. Zvíťazila sama nad sebou už mnohokrát a osobné číslo 4 možno zabezpečilo to, že má najradšej vzpieranie :). Sme radi, že sa u nás cíti ako doma, a že nám porozprávala o zmenách, ktoré sa udiali v jej živote, keď začala chodiť do Protonu. Aj vďaka tomu Vám môžeme predstaviť Niku a.k.a. Member Of The Month. Nika, ďakujeme, že si s nami a veríme, že Ťa to bude baviť ešte veľmi dlho.

Povedz nám niečo o sebe.

Tí, ktorí ma nepoznáte, volám sa Nikola…ahojte. Nedávno som oslávila svoje 22. narodeniny a zároveň aj prvé výročie v Protone. Pochádzam z mesta Vrbové (áno, je to mesto), neďaleko Piešťan. V Bratislave bývam a pracujem už vyše roka. Najčastejšie ma môžete vidieť na 8:00 tréningu a keď nie, tak pracujem a naopak.
Ak sa nájde kúsok voľného času, trávim ho so svojimi najbližšími a aj to im pílim uši rečami o CrossFite, ale zvykli si už (nemajú veľmi na výber). Milujem orechové maslo, dobrú hudbu, cestovanie, čas strávený s kamarátmi a po nutrition challenge sa varenie stalo mojím novým hobby (alebo skôr už každodennou povinnosťou?).

Venovala si sa nejakej aktivite pred tým ako si začala cvičiť u nás?

Aktívne nie, ale nebola som lenivé dieťa, práve naopak. Chodila som na tanečnú, na základnej škole som chodila na basketbal (jediné dievča medzi chlapcami :D ). S kamarátkami som bola skoro každý deň vonku na korčuliach. Vyskúšala som zumbu aj jumping ale pri ničom som neostala dlhšie ako pár mesiacov. Párkrát som si bola aj zabehať, to by sa mohlo rátať, nie?! :D

Prečo si začala s CrossFitom?

Ten hlavný dôvod prečo som sa rozhodla cvičiť je tak trochu na dlhšie rozprávanie, koho to zaujíma môže sa ma spýtať osobne. :) Ale v skratke. Jedno obdobie, keď som chodila na strednú školu, som sa dosť vypapala a musela som s tým niečo robiť. Začala som chodiť na skupinové tréningy s trénerom. Väčšinou sme cvičili s vlastnou váhou, kettlebellmi. Začalo ma to veľmi baviť, ale s postupom času som vedela, že mi to nebude stačiť, chcela som viac. Zdvíhať ťažšie váhy. Činky bola láska na prvý pohľad. A som zaľúbená stále. :D

Prečo práve CrossFit Proton?

Bol to osud (na náhody neverím). Keď som sa presťahovala do Bratislavy, vedela som ako chcem a budem vypĺňať svoj volný čas, kedže som tu ešte nikoho nepoznala. Našla som si najbližší CrossFit gym (čiže Proton), prišla na skúšobný tréning, a som tu už rok. Spravila som to najlepšie rozhodnutie za posledné roky. Proton sa stal mojím druhým (tretím?) domovom.

Významný moment Tvojej CrossFit kariéry, ktorý sa Ti vryl do pamäte?

Tých je viac. Keďže som začínala na prázdnej činke, každé jedno kilo bolo pre mňa významným momentom. Ono sa to ani nedá popísať ten pocit keď sa pomaly dopracuješ k niečomu o čom si ani neveril, že to niekedy dokážeš, to musíš zažiť. Ale taký najviac pre mňa bol môj prvý handstand push up a nedávno aj môj prvý bar muscle up. Okej, bol síce z boxu ale som o krok bližšie k tomu ozajstnému. A ešte si pamätám na jeden tréning s Tinou, kde sme robili double undre a doteraz nechápem ako som ich všetky naskákala, lebo odvtedy sa mi podarí spraviť ledva päť.

Aký je Tvoj najobľúbenejší a najmenej obľúbený pohyb / lift?

Vždy sa teším, keď viem, že budeme na tréningu vzpierať. Takže všetky workouty kde si môžem naložiť (kotúče). Mojimi novými kamošmi sa stali aj 10 kilové dumbbelly, lebo som sa prestala baviť s 5 kilovými. :D Najmenej obľúbené cviky pre mňa sú asi drepy a o overhead drepoch ani nehovorím. V ten moment mi pojmy mobilita a stabilita nič nehovoria. A air bike tiež nemusím spomínať, však?

Ovplyvnilo to, že cvičíš CrossFit, Tvoj bežný život?

Určite áno a veľmi. Dnes dám prednosť spánku pred diskotékou, napríklad. :D Cez voľno som vedela vyspávať aj do 12 poobede a teraz si každý večer povinne nastavím budík na 7:00 aby som stihla ranný tréning, bez ktorého si neviem svoj začiatok dňa ani predstaviť. Naučila som sa zdravšie papať a celkovo zdravšie žiť. Cvičenie mi dodalo taktiež viac sebavedomia a začala som si viac veriť. Obohatilo môj život o nových, úžasných ľudí (čaute Miška a Verča), s ktorými to ide ľahšie a veselšie. Naučila som sa zdravo variť (mama stále neverí) a skúšam aj zdravo piecť, ale to naozaj len skúšam. :D A celkovo sa cvičenie stalo už neoddeliteľnou súčasťou môjho života.

Máš nejaký konkrétny cieľ, ktorý chceš dosiahnuť? Vrámci gymu alebo aj mimo neho?

Neprestať a pokračovať aj naďalej v tom čo ma baví. Konkrétny cieľ asi nemám. Mojím cieľom každé ráno je prísť, odcvičiť a užiť si tréning a spraviť niečo pre svoje zdravé ja. Samozrejme sa mám v čom zlepšovať, vždy. Začala som sa riadiť pravidlom, že pomaly ďalej zájdeš. Veľakrát mi niektoré workouty alebo pokusy o nové PR nevyjdu podľa mojich predstáv a viem sa nahnevať na celý svet (že Michal?), no potom si uvedomím, že o nič vlastne nejde, a že pomaličky ale isto sa k tomu cieľu blížim každým odcvičeným tréningom.

Čokoľvek, čo by si chcela dodať.

Na záver by som chcela hlavne poďakovať našim trénerom za všetko čo robia pre nás, členov. A nám všetkým prajem veľa sily a nech nás to cvičenie baví a napĺňa aj naďalej. A ešte stále neverím tomu, že som Member Of The Month. :D Veľké ďakujem!

Chceš zažiť najlepšiu hodinu tvojho dňa?

A okrem toho zlepšiť svoje zdravie, kondíciu, postavu a náladu?